Deel van Krelageschool leeft voort op Heiligland 7 De Krelageschool, gebouwd in 1910 als Landbouw Winterschool, is eind 1992 gesloopt. Deze school lag achter de L.T.S. aan de Bergerweg. In de winter, slappe tijd op de boerderij, genoten boeren en boeren knechten scholing op deze school. Rond de school was een prachtige tuin aangelegd. Vele Alkmaarders herinneren zich de school als de U.L.O., het laatst is de school door het Alkwaardcollege gebruikt. De Krelageschool (foto Joop Elsinga) Stichting De Muzelaer, centrum voor oude muziek van voor 1750, ver huisde in 1992 van Achterdam 10 naar Heiligland 7. Voor de verhuizing moest Heiligland 7 van onder tot boven gerestaureerd worden, want dit op de monumentenlijst staande pand verkeerde in ernstig verval. De res tauratie is zoveel mogelijk uitgevoerd met hergebruikt materiaal. Met medewerking van dhr. A. Glas van de sectie Gebouwen van de dienst S.O.B. was het mogelijk om voorafgaand aan de sloop van de Krelageschool het een en ander hieruit te verwijderen en te herplaatsen. Alle paneeldeuren, die door hun maat van 102 x 218 cm moeilijk als deuren te handhaven waren, zijn verlaagd en als lambrisering toegepast. De zuurkast uit het natuurkundelokaal dient nu als muziek-bibliotheek- kast. De demonstratietafel ook uit het natuurkundelokaal met een teak houten blad van 300x60x4 cm dient nu als keukenblok. Witte tegeltjes uit de w.c. en voorhal daarvan zijn boven het aanrecht en in de schouw geplaatst. Kunstgranieten vloertegels uit de gang liggen nu in de achter- ruimte en in de badkamer. 20

Oud Alkmaar | 1994 | | pagina 20