Van de voorzitter J- IJff Een nieuw seizoen staat voor de deur. Ook dit jaar wil de vereniging voor de liefhebbers van oud Alkmaar het platform zijn voor alles wat te maken heeft met onze liefde voor en in teresse in het verleden van de stad en haar omgeving. Dat betekent ook: waken voor een goede invulling van bouwaktiviteiten in de bin nenstad, opdat ook toekomstige inwoners van Alkmaar nog kunnen ge nieten van oud Alkmaar. Gelukkig kan de werkgroep welstandstoezicht van onze vereniging in veel gevallen erger voorkomen. Daarom kreeg die werkgroep de Oud Alkmaarprijs. Al dat werk achter de schermen kon zo eens in de schijn werper worden geplaatst. Er is een economische wetmatigheid die het voor bouwers in de bin nenstad altijd voordelig maakt om zo hoog mogelijk te bouwen. Wil de binnenstad zijn historisch karakter behouden en aantrekkelijk blijven voor bewoners, bezoekers en bedrijfsleven, dan moet beseft worden dat dit in eerste instantie afhankelijk is van het behouden van de schaal en de maat van de bebouwing. Bestemmingsplanvoorschriften en het uit eindelijke oordeel van het stadsbestuur zijn de enige formele mogelijk heden om deze wetmatigheid een halt toe te roepen. Een zware verant woordelijkheid. Ook voor allen, die het goed voorhebhen met de toe komst van de binnenstad, zoals de vereniging Oud Alkmaar. Daarom zijn wij tegen de huidige nieuwbouwplannen voor de plaats, waar we op 24 september a.s. voor het laatst bijeen zijn, de schouwburg zaal van het Gulden Vlies. Dat nieuwbouwplan is te hoog. Gelukkig is het afgekeurd door de Welstandscommissie. Toch is het een nostalgisch afscheid van de feestzaal van het vroegere Alkmaar. Noodgedwongen gaan wij over naar de Vest. Tenslotte: met een groei van het ledental van zo'n tien procent hebben we nu negenhonderd leden. Volgend jaar moet het duizendste lid wel kom geheten kunnen worden.

Oud Alkmaar | 1991 | | pagina 4