Hoogst merkwaardige prijsvraag doo,E.pn„s Geelhoedenveem. P. de Jong. De Bul. J. Zaadnoordijk. De Bloemkool A. Smorenberg. De Ooievaar. G.J. Erkamp. - De Schar. A.J. Robbers. De Sik. D. Balder. De Zuurbal. C. Bierman. De Leeuw. Roodhoedenveem. J. Dijkman. De Prop. J. Jansen^ Koffiestroop J. Schouten. De Hofjesbaas. J.C. Kaandorp. De Kruik. T. Knegt. De Mollevanger. N.C. Dingerdis. De Dakenkrabber. J. Pater. De Telefoonpaal. Groenhoedenveem. S.H. van Drunen. De Jood - ook wel Moos. J. Volkers. De Dolle. H.J. Keesen. De Draadnagel. C. Erkamp. De Lange. J. Visser. Aseh van Wijk. D. de Vries. - Tetteretetketel. A. Amsen. Ranja. Het is waar, dat de geschiedenis zich nooit herhaalt, maar het kan ook niet worden ontkend, dat door paralellen te trekken we veel kunnen leren over het menselijk gemoed en zijn uitingen, en dat we soms met verwondering, of zelfs ontsteltenis, vast moeten stellen, dat er, om met de Prediker te spreken, „weinig nieuws onder de zon is". Waar we ook wonen, en verondersteld dat we geen totaal-verpolitiekte burgers zijn, zien we met een bijna aan afschuw grenzende verbazing hoe over de hele vrije wereld terroris ten met negatieve doelstellingen moord- en brandaanslagen plegen, die hoog en laag, gemeenschappen en individuele personen, op fatale wijze treffen. Of het hotelbezoekers in Kenya zijn, de Britse gezant in Den Haag, telefonisten in Belfast, of winkelende vrouwen in Jerusalem, slachtoffers vallen in het laatste kwart van de twintigste eeuw, in welks eerste helft twee wereldoorlogen werden gevoerd, waarin tientallen millioenen hun leven verloren, terwijl aan het einde van ieder daarvan plechtige beloften werden gegeven, dat de wereld een oord zou worden, waar ieder een plaats onder de 440

Oud Alkmaar | 1981 | | pagina 18