een verheugend feit j.j. schilstra U herinnert zich de rol die „Oud Alkmaar" gespeeld heeft in de tijd van de dempingsplannen voor de grachten. Uitvoering daarvan dreigde toen het oude stadsbeeld grondig en voorgoed te bederven. De gemeenteraad leek eerst aarzelend voor te zijn, geleid door de burgemeester, hoewel bestuurslid van de Bond Heemschut, Alkmaar op deze wijze wilde opstoten in de vaart der volkeren. Het is toen goed gegaan. Ondenkbaar is in deze tijd dat alleen „Oud Alkmaar" een sleutelrol zou spelen in een soortgelijk geval. En in het Oostelijk stadsdeel, èn rond de Grote Kerk - om een paar te noemen treffen we nu een gelijkgezinde waakzaamheid aan. Er is school gemaakt. Verheugend is ook dat van particuliere zijde zoveel gedaan wordt om oude panden in de binnenstad te restaureren en te onderhouden. Niet verheugend is, dat in de millioenen- en milliardendans van de begroting, de post voor onze monumenten er zo pover afkomt, terwijl toch alle partijen juist hier een grote eensgezindheid van opvatting hebben. Zou een aanmoediging op schrift - van ledenzijde aan verwante kamerfracties een steun kunnen zijn? Er wordt wel voor minder belangrijke dingen met handtekeningen actie gevoerd. Alkmaar is bevoorrecht dat het extra gelden krijgt uit een aparte pot. Een wandeling door de stad de panden van Van Ree krijgen nu een beurt toont één en ander duidelijk aan en dat is een verheugend De datering van het voorgaande periodiek was onjuist. Attente lezers gelieven deze te vervangen door: Derde jaargang nummer 5 (1979). feit. Maar waakzaamheid blijft geboden. Zie ook de verklaring op p. 287. 258

Oud Alkmaar | 1979 | | pagina 2