uit de vereniging Lezing over de „Goudsche Pijp" op 14 december Vondst Kerstprent Voor de tweede lezing dit seizoen no digen wij u graag uit en wel voor een voordracht die de heer D. van der Want zal houden op WOENSDAG, 14 DECEMBER, om 8 uur 's avonds in het Wapen van Heemskerk in de Breedstraat over de „GOUDSCHE PIJP". De heer D. van der Want is de 7e ge neratie van dit geslacht, die zich be drijfsmatig heeft beziggehouden met de vervaardiging en vormgeving van de Goudsche Pijp. Aan de hand van een 50-tal dia's zal hij het verloop van de vorm van de pijp toelichten en vertellen over zijn bedrijf, „Zenith" te Gouda, dat zijn oorsprong vindt bij de eerste Van der Want, nl. Pieter van der Want, die op 17 maart 1749 zijn meesterproef aflegt voor de dekens en overlieden van het Goudse pijpmakersgilde. In 1920 wordt begonnen met de vervaardi ging van sieraardewerk. En met suc ces! Wij wensen u veel genoegen met „doorrokers" en wat dies meer zij. Een oude kist met archiefstukken uit 1815 en latere jaren is in september te Koedijk teruggevonden bij desloop van een pandje achter café Het Ver gulde Paard. Ton Dongelmansen Jac. Hof uit Bergen, die de sloop verricht ten in opdracht van de firma Bakker te Alkmaar, hebben de vondst ter be schikking gesteld van het Gemeen tearchief. Het pandje in Koedijk moet een kerkje zijn geweest, en was ver volgens gemeentehuis, brandweerop slag en woonhuis. Voor het afhalen van de jaarlijkse Kerstprent vindt u hierbij ingesloten de kaart met de adressen van de boek handels, die ons ieder jaar weer op deze wijze van dienst zijn. Tevens gaat hierbij de acceptgiro kaart voorde contributie 1978. U weet waarschijnlijk dat op de laatste jaar vergadering de contributie m.i.v. 1 ja nuari 1978 werd vastgesteld op 17,50. 159

Oud Alkmaar | 1977 | | pagina 19