Nieuw boek in de bibliotheek De fa Copijn (boomchirurg) gaf een advies voor het opknappen van de langs de weg staande 5 knotlinden, zij vormen een zeer essentieel onderdeel van het historische straatbeeld. Het halve maantje was in vroeger jaren de draaiplaats voor de koets van Jan Boon. In 1981 nam de Stichting Jan Boon deel in de Stichting de Noordeinder Vermaning door storting van 5000 gulden als startkapitaal voor restauratie en exploitatie van het kerkgebouw en kosterswoning. De Vermaning werd aangemerkt als provinciaal monument en kwam als zodanig in aanmerking voor subsidie. Met medewerking van Gemeente, Provincie, Zeevarende Fondsen en de Rijper Sociëteit werd het kerkgebouw met het waardevolle Strumphler orgel weer in oude luister hersteld. Ieder jaar worden hier exposities gehouden alsmede culturele activiteiten. Wij hebben 27 jaren een goede tijd gehad bij de Maatschappij en denken daar met genoegen aan terug. Ik draag de pen over aan Tom Taam. M.Vink. Marieke van Delft, Reindert Storm, Theo Vermeulen (red). 'Wonderland; de wereld van het kinderboek'. KB Den Haag Waanders Zwolle, 2002. Uitgave ter gelegenheid van de kinderboekententoonstelling 'Wonderland - Van Pietje Bell tot Harry Potter' te Rotterdam. De Koninklijke Bibliotheek in Den Haag heeft een zeer grote collectie kinderboeken. Daarbij gaat het niet alleen om bekende historische werkjes voor de jeugd, maar ook hedendaagse kinderboekenschrijfsters en - schrijvers zijn goed vertegenwoordigd. Het fraai uitgegeven 'Wonderland; de wereld van het kinderboek' geeft een overzicht van bijna honderd auteurs voor kinderen. Naast Hieronymus van Alphen, Willem Bilderdijk, C. Joh. Kieviet, Annie Schmidt en Leonard Roggeveen vindt u er hedendaagse schrijvers, zoals de Toon Telegen, Imme Dros en Carry Slee. Een kijk- en leesboek voor grote mensen die een overzicht willen van jeugdliteratuur in Nederland. Het boek laat u smullen van letters en prentjes, eigenlijk precies zoals kinderen dat het liefste hebben. Bulletin 95

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 43