Raadhuis Graft op zolder Jaarverslag 2006 van de foto- en archiefafdeling Documentatie- en Foto-afdeling van onze Vereniging Door een misverstand was het jaarverslag 2006 van de foto- en archiefafdeling alleen in de stukken voor de jaarvergadering 2007 afgedrukt. Vanwege het belang van de schenkingen en van de werkzaamheden hoort het verslag ook in de Chronyke thuis. Een oproep tot meeleven of meewerken zoals in het vorige jaarverslag, kan een heilzame uitwerking brengen. De archiefbeheerder werkt nu bijna een jaar al heel prettig samen met Peter die zich meldde na ons verslag van vorig jaar. Peter Koppes, hij woont op de Grafterbaan, voelt zich inmiddels geheel ingewerkt op het archief. Hij verzamelt en bergt de knipsels op. Hij heeft de zorg voor een goed beheer van de Chronyke voorraad; dat ontbrak ons nog. Hij maakt inventarislijsten van binnengekomen archiefjes, Een 'archief' is een samenhangende hoeveelheid documenten welke als schenking is binnenkomen, en de gemaakte lijst wordt ingevoerd in het Adlib computerbestand. Een 'grote' kwaliteit van Peter is ook zijn computer vaardigheid, dat is weer een hele geruststelling voor deze beheerder. Kortom wij zijn blij met hem. Evenals het vorig jaar is 2006 archiefkundig gezien geen opzienbarend jaar geweest, al werd de zolder wel verrijkt met een nieuwe computer systeemkast; een snelle dienaar! Aanwinsten in 2006 Dr. A. Blaauw te Haren schonk een exemplaar "Register van geboorten en overledenen van het Noord-Einde van Graft van 1732-1896, 7 omslagen met totaal 146 bladen folio. (In Kopie). Pieter Borstlap Graft een foto 6 x 9 cm met raadhuis Graft met nog de kerktoren. Willem Sinkeldam De Rijp een fotoalbum. Gemeente Graft-De Rijp, mevrouw Ellen Bokhove, een fotoboek 'Restauratie Sluis De Rijp'. 87

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 35