Mededelingen: Wijziging openingstijden! Tentoonstellingen Heeft u op uw zolder of in de boekenkast boeken staan waar u vanaf wilt! Breng ze naar het museum t.b.v. de boekenmarkt in augustus. De opbrengst komt ten goede aan de aankoop nieuwe objecten. De openingstijden in het museum zullen bij het ingaan van het komend seizoen enige wijziging ondergaan. Van 16 april t/m 31 mei van dinsdag t/m zondag open van 13-17 uur. Juni, juli en augustus van dinsdag t/m zondag open van 11-17 uur. Van 1 september t/m 15 oktober van dinsdag t/m zondag open van 13-17 uur. Winter op het Schermereiland T/m 1 april kunt u nog genieten van deze tentoonstelling met winterse taferelen, foto's, prachtige sleden, bijzondere schaatsen, herinneringen aan de beroemde Eilandspolder-tochten en nog veel meer voorwerpen die je doen terug verlangen naar echte winters met ijs en sneeuw. Tijdens de opening van de tentoonstelling werden door een aantal leden van de Rijper IJsclub door Rijpers zijn verzonnen spreuken opgenoemd. Deze wilden wij u niet onthouden. - Valt de Kerst in mei, hebben we s' winters dus in december ijsvrij - Vorst in de grond, smaakt als een gluwijntje in je mond - Als het niet sneeuwt in mei, is april voorbij - Overdag heb je geen last van nachtvorst - Wie de schaats past, heeft dezelfde maat - Als de haan kraait in november, gaat het vriezen in december - Bloemen op het glas, toen er nog geen thermopeen was - Vorst in de po, hebben we in augustus volop stro - Ijs in een Rijpersloot, dat is de Grafter zijn dood - Is de Beemsterdijk doorgestoken, hebben we een ijsbaan tot Hindeloopen - Vele buren zullen denken, wat zal de winter ons weer schenken - Is 1 november vochtig het weer, dan volgen sneeuwbuien keer op keer - Heeft januari koude en droge dagen, dan zal in februari de sneeuw u plagen - Dooit het met Pasen, staan we in december op de schaatsen - Is in december alles nat van het vocht, krijgen we weer geen elfstedentocht 48 Museum

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 48