Vaararrangementen Museum In 't Houten Huis De Rijp In 2007 biedt het Museum In 't Houten Huis 2 soorten vaararrangementen aan: - Het arrangement "Houten Huizen Stenen Forten" verbindt het museum in De Rijp met het Fort bij Spijkerboor. In de prijs van Euro 15,00 zijn de toegang tot het museum, de vaartocht heen en weer en de rondleiding door een gids in het fort begrepen. Om 10.00 uur varen we weg om rond 14.00 weer in De Rijp terug te keren. U heeft dan de gelegenheid om het museum en De Rijp te bezoeken. Op enkele woensdagen krijgt u geen rondleiding, maar kunt u aan de hand van een beschrijving zelf door het fort rondlopen. Op deze dagen kost het arrangement Euro 12,50. - Het tweede arrangement "Houten Huizen Schermer Molens" legt de verbinding tussen het museum in De Rijp en de Museummolen in Schermerhorn. In de prijs van Euro 15,00 zijn de toegang tot het museum, de vaartocht heen en weer en de toegang tot de museummolen begrepen. Om 10.00 uur varen we weg en zijn rond 13.30 uur weer terug in De Rijp. U heeft dan de gelegenheid om het museum en De Rijp te bezoeken. Op 2e Pinksterdag (maandag 28 mei) bieden wij voor dezelfde prijs een bijzonder arrangement aan. Heen of terug vaart u niet via het boezemwater van de Beemster en de Schermer, maar door de Eilandspolder. Reserveren is noodzakelijk, maximaal 12 passagiers kunnen mee. Aanmelden kan alleen telefonisch: 0299 671286. Ons adres is Tuingracht 13, 1483 AP De Rijp. Nadere bijzonderheden vindt u op onze website: www.houtenhuis.nl De boot Er wordt gevaren met een zeventien meter lange Kagenaar, de Maria-Lijntje. Het schip deed ruim vijftig jaar dienst als transportschip van groenten en fruit. Later werd het schip verbouwd tot woonboot. De laatste eigenaresse heeft het schip weer in oorspronkelijke staat terug gebracht. Het motorhuis, dat ooit dienst deed als badkamer, werd uitgerust met een dieselmotor uit 1938 en is een bezienswaardigheid op zich. 46 Musevin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 46