Museumagenda: Nieuwe aanwinsten Museum Bulletin F. Rijkes T/m 1 april 2007 de tentoonstelling Winter op het Schermereiland (voor meer informatie zie artikel) Vanaf 14 april t/m 15 oktober 2007 de tentoonstelling Gelezen verleden, twee eeuwen Nederlandse kinderboeken (voor meer informatie zie artikel) Vanaf 18 maart t/m 20 mei in de galerij een kleine fototentoonstelling van de wipwatermolen te Obdam, in het kader van het jaar van de molen. Vanaf 1 juni t/m 31 juli in de galerij een fototentoonstelling Hier en Daar, Hollandse landschappen in een Poolse delta, van de Poolse fotograaf Marek Opitz. 14 en 15 april Nationale Museumweekend. Het museum is beide dagen van 11-17 uur open. De heer M.J. Cramer v.d. Bogaart uit Driehuizen heeft het museum een houten tabakspot, een garenwinder en een klantkloshouder geschonken. Van de heer en mevrouw Borstlap-Hildering uit Graft kreeg het museum een aquarel, gemaakt door H. Fortuin, met de boerderij van de familie Schoon uit Oost-Graftdijk. De familie Schoon heeft van 1915 tot 1971 in de boerderij gewoond. In 1971 is de boerderij aangekocht door camping 't Rietbos ten behoeve van extra opslagruimte, maar moest uiteindelijk toch gesloopt worden, omdat restauratie onmogelijk bleek te zijn. De smuiger uit de boerderij is gelukkig bewaard gebleven en naar Museum Betje Wolff in Midden- beemster verplaatst, waar hij nog steeds te bewonderen is. Aquarel van de boerderij van de fam. Schoon in Oost-Grafïdijk 45 m

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 45