f t L -4< f c: olt OZXk. Dee I vele wag en boo Vanaf 1900 koz( Omstreeks 1900 kwam er via een stoomtramstation verbinding met de lijn en e Alkmaar-Amsterdam. In die tijd werd ook een groot deel van het weiland in met de Eilandspolder zwartgemaakt voor tuinbouwgrond waardoor een deel van I de bevolking hard werkend en lange dagen makend als tuinder een bestaan waa vond. Naast tuinbouw en veeteelt vinden velen een bestaan in transport- forrr bedrijven, ambachtsbedrijven, aannemers en winkels met een klantenkring in boni de wijde omgeving. toev Door de makkelijke bereikbaarheid via busverbindingen en verkeer met de steden en het grote aantal distributiebedrijven werd de concurrentie progressiever en extra verscherpt waardoor een groot percentage dorpswinkeliers sneuvelde. Alleen de beste ondernemers wisten zich te handhaven door het leveren van prima kwaliteit en vakmanschap. In 1931 werd door de plaatselijke ondernemers een verzoek aan de Raad der gemeente ingediend in verband met de landelijke winkelsluitingswet. In dit verzoek vragen zij deze wet voor ons dorp gemeentelijk via artikel 9 te wijzigen waardoor de winkels hier door de week van 7 uur tot 22 uur en zondags de gehele dag open mochten zijn. Het verzoek werd bekrachtigd door 88 handtekeningen van de toen gevestigde Rijper ondernemers. Ee 40 Museum Bu':etin HONDENWAGEN, STAPVOETS Dirk Rijkes bood in zijn jonge jaren z'n hulp aan bij de door griep gevelde bakker Reek en verzorgde met de door de hond voortgetrokken bakkerskar de ventwijk in de Beemster. Bij de verste klant, de uitspanning op hoek middenweg - oosthuizerweg werd hem iets te drinken aangeboden. Terug bij de bakkerskar merkte hij dat deze meters was verplaatst en dat de hond zich had vermaakt met een vers gebraden rollade welke op de deksel van de regenput lag uit te dampen en waarvan alleen de touwtjes resteerden. Het gezamenlijke oordeel van klant en leverancier was: EEN SLIMME HOND

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2007 | | pagina 40