een vast parcours van soms vele kilometers. Je sprong blindelings over die kleinste slootjes maar als je dan de pech hebt dat een boer op een dag midden in de sloot paaltjes zet met (schrik)draad er tussen, kom je minder goed aan de overkant. Ik sprong over zo'n slootje met net nieuw draad en het was of ze me bij mijn benen grepen. Resultaat voorover in de prut, eieren kapot en een mopperende moeder die mijn natte baggerkleren weer mocht wassen. Mijn moeder vond dat gezoek in die polder van vroeg in de ochtend tot donker maar niks. Vooral niet als ik het in mijn hoofd haalde om op Goede Vrijdag, Eerste en Tweede Paasdag ook te gaan zoeken. Maar ja, als dat stropersbloed door je aderen stroomt, denk je daar anders over en ik was gewoon blij met deze dagen want rond Pasen was de prijs van de eieren altijd extra goed. Toen ik net getrouwd was en in Heikeshof in De Rijp woonde, moest mijn vrouw ook wennen aan die voorjaarskriebels. Ik had het warm eten nog niet op of ik moest weer de polder in naar een paar stukjes land waar ik gezien had dat de kieviten achter de kraaien en meeuwen aan gingen, een teken dat ze eieren hadden. Veronderstel dat Hoedje dat ook gezien had... Diezelfde Hoedje deed toen een keer een briefje door de bus waarop stond: "5 uur morgenochtend, Hoedje." Dat ik dan zo gek was om voor een paar eieren, en in de stromende regen, om 04.30 uur op te staan om met Hoedje de polder in te gaan, snapte ze echt niet. Ik weet dat toen ik in 1962-63 in militaire dienst zat, me ziek meldde, ernstige vage rugklachten, en van dokter America een paar weken thuis mocht blijven om te herstellen. Na de controle van de militaire dokter kon ik dan probleemloos iedere dag eieren zoeken. Als ik op mijn brommer door het dorp reed, had ik een bivakmuts en zonnebril op, ik mocht dokter America eens tegenkomen... lag in De Rijp STREEK. De heer Haars uit Broek in Waterlanddie woensdag in gezelschap van burgemeester Te Boekhorst het „eer ste" kievitsei van Noord-Holland heeft aangeboden aan dr. Prinsen, commissaris van de Koningin in onze provincieblykt alleen maar Officieel vinder te zijn van dit „eerste" ei De 18-jarige Jan Eggers uit De Rijp, kampioen-sportvisser, vond zondag al een kiemtsei in de Eilandspolder. Dat ei heeft echter niet de officiële weg bewa daarom ook kwam het niet in Haarle In 1962 vond Jan Eggers het eerste kievitsei. De prestatie van Jan is er natuurlijk 211

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 31