Zomeravondwandeling naar Hoorn op donderdag 22 juni a.s Het volgende nummer van de Chronyke wordt een 'special', gewijd aan de verzuiling 40/50 jaar geleden, in onze omgeving. Met verhalen over de situatie toen. Het uitkomen van dat nummer laten we gepaard gaan met een lezing over dit onderwerp, maar dan in landelijk perspectief. We hebben daarvoor Prof. P. de Rooy van de Universiteit van Amsterdam bereid gevonden. In het kerkje in West-Graftdijk kunt u dit meemaken op woensdag 4 oktober om 20.00 uur. Noteert u vooral deze avond!! Dick Mantel Donderdag 22 juni organiseert de Oudheidkundige Vereniging haar jaarlijkse Zomeravondwandeling. Dit keer een dagje later i.v.m. met de voetbalwedstrijd van Oranje op de 21e. We gaan een bezoek brengen aan de stad Hoorn. De Oudheidkundige Vereniging "Oud Hoorn" ontvangt ons daar en zal ons met twee gidsen meenemen langs de mooiste plekjes van deze VOC stad. Na afloop van de wandeling zullen we worden ontvangen in het "clubhuis" van de Vereniging Oud Hoorn dai gevestigd is in een prachtig VOC pakhuis. Hier zullen we de avond a/buiten met een kopje koffie. De wandeling begint om 19.30 uur bij de Oosterpoort. De wandeling eindigt om ongeveer 21.00 uur. U hoeft zich niet van te voren op te geven. Wij hopen natuurlijk weer op een goede opkomst. Routebeschrijving: Volg de A7 richting Hoorn Afslag Hoorn (nr. 8) Onderaan afrit rechtsaf de provinciale weg blijven volgen Onder spoorlijn door de eerste weg rechts nemen richting havens (Willemsweg). U passeert ook nog het spoorlijntje van de stoomtram maar daar gaat u overheen! Bij splitsing van de weg links aanhouden, de weg loopt hier iets omhoog Na 200 meter ziet u rechts de Oosterpoort In de nabijheid van de Oosterpoort kunt u gratis parkeren. Tot ziens op 22 juni! Michèle Tromp 72

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 4