Museumagenda: De museumwïnkel T/m 23 juli Foto-expositie Hellen van Meene. In opdracht Londen, New York De Rijp (zie bericht elders). T/m 23 juli In de galerij foto's gemaakt door leerlingen groep 7 en 8 van basisschool De Baanbreker o.b.v. Hellen van Meene. Vanaf 6 augustus t/m 23 oktober Vier eeuwen roken, pijpenkoppen en andere rookgerei deze tentoonstelling komt tot stand in samenwerking met het Pijpenkabinet Amsterdam. Kindermiddag in oktober. Zaterdag 28 oktober de museumnacht. Het winkelassortiment heeft veel aantrekkelijke artikelen, waaronder een vitrine met prachtig polychroom keramiek. Vanaf juni is de vitrine aangevuld met meerkleurig schotels en kommen. Er zijn boeken voor groot en klein, prentbriefkaarten, nostalgische speelgoed, bouwpakketten (verrekijker en kompas) en andere kleine hebbedingetjes. De replica's van 17de eeuws (rood en slib) gebruiksaardewerk zijn zeer intrek, zoals olielampjes, kandelaars, perenpotten, vazen. De prijzen van het keramiek/ aardewerk variëren tussen de 6 en 80. Nieuw is het boekje Hoogtepunten uit de collectie Museum In 't Houten Huis, een klein informatief boekje over de collectie van het museum voor de prijs van 1,00. Een kleine greep uit het assortiment: Boeken: Prijs: - Hoorn des Overvloeds 26,80 - Gebouwd in De Rijp 13,70 - Doopsgezinden in de Gouden Eeuw 13,70 - De Stolp van het heden 2,50 - Cornelis de Jong 29,95 - Merken van Goudse pijpenmakers 15,00 - Houten Huizen 22,90 - Zee van Land 45,00 - De Mijzenpolder 17,00 - Schepen van de Gouden Eeuw (nieuw) 19,95 Musei m

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 49