Raadhuisberichten De algemene vergadering met lezing De algemene vergadering is druk bezocht, ongetwijfeld een gevolg van de lezing gehouden door Han van Zwet, na de pauze. Elders in dit nummer een kort verslag. Als bestuursleden zijn afgetreden Ellen Bokhove en Marianne Wensveen. Bij deze nog een keer hartelijk dank voor het vele werk wat ze gedaan hebben. Marianne Wensveen blijft gelukkig lid van de werkgroep West- en Oost-Graftdijk en ook met Ellen zullen we, via haar werk bij de gemeente, zeker nog contact houden. Tot ons grote genoegen heeft Weyert de Boer plaats genomen in ons bestuur. Het bestuur overlegt nog intern over de verdeling van de functies. In dit nummer Een paar keer uitgesteld is het 'verhaal van een redder', gecombineerd met een overzicht van de 'onderwaterzettingen' in en kort voor de oorlog. Nu eindelijk in dit nummer met dank aan degenen die het verhaal hebben doorgegeven, de heer en mevr. Berkhout en de dochter van de 'redder'. Verder een zeer lezenswaardig artikel van Fred Hoek over het oude weeshuis. Ook Fred bedankt. Met een zekere trots plaatsen we het eerste artikel van de werkgroep West- en Oost-Graftdijk over de Strijbis-stolp. Een fraai eerste werk en we hopen dat er nog vele volgen. Dank aan de werkgroep, we zijn benieuwd naar het volgende project. De bewerking door Diederik Aten van het verhaal wat hij hield bij de opening van de gerenoveerde sluis in De Rijp komt in Chronyke nr. 4. Vergeet u verder het museumnieuws niet met 'uit de pen van', deze keer van Paul Nooij. Vooruitblik De najaarsexcursie. U treft toegevoegd in dit nummer het aanmeldings formulier aan. Geeft u gauw op (en betaal snel), wie het eerst komt wie het eerst maalt. Noteert u verder de veranderde datum van de zomeravond wandeling en komt in groten getale naar Hoornl 71

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 3