hard werken, maar het geeft toch aan dat het in een goede sfeer gebeurde. Twee jaar voor zijn dood kwam ik tegenover de boerderij wonen en ik heb een goed kontakt met Cor gehad. Hij zat altijd voor het raam met zijn krantje en iedereen die voorbij kwam keek naar binnen en stak zijn hand op. Cor zwaaide terug. Op de tafel met zeiltje lagen al zijn attributen binnen handbereik: Bril, fles fris, rode zakdoek, vergrootglas. Lopen ging moeizaam en hij kwam nauwelijks de deur nog uit behalve dan als hij eens naar het ziekenhuis moest of een uitje met de Zonnebloem. Hij heeft tot het laatst gezorgd voor Trien, die al wat enige tijd licht in de war was, maar hij heeft dat voorbeeldig gedaan. Hij bleef rustig en vriendelijk en je kon merken dat ze aan elkaar verknocht waren. Hij leefde in het verleden en ik heb heel veel verhalen aangehoord die interessant waren over gebeurtenissen in zijn leven. In de moderne tijd voelde hij zich niet thuis, hij moest er eigenlijk niets van hebben. Er stond in de kamer een TV met voortdurend een zwart scherm. Ze hadden besloten hem niet meer aan te zetten, omdat er niks meer aan was. Alles in het Engels en Trien hield juist zoveel van Nederlandse liedjes en programma's. De radio hoorde je af en toe nog wel spelen. Cor was een onwrikbaar iemand, hij had bepaalde ideeën over van alles, en daar week hij niet van af. Toch heb ik erg met hem gelachen, hij kon heel geestig zijn. Toen Trien op 1 maart 2002 overleed bleef Cor alleen achter. Hij bleef de moed er in houden en maakte ervan wat hij kon. Op 9 februari 2004 overleed hij in het ziekenhuis in Alkmaar. Vlak voor zijn dood heb ik hem nog bezocht en hij was erg afwezig. Hij wist dat het zover was. Trien en Cor zijn beiden begraven op het kerkhof van West- Graftdijk, waar ze zo lang gewoond hebben en met hen is er een einde gekomen aan onze geschiedenis van de boerderij en zijn bewoners. Inmiddels is de boerderij verkocht en wordt er met nieuw elan een bestemming gegeven aan het zo karakteristieke beeld van de stolp en de kapberg die mede het gezicht van West-Graftdijk bepalen. We wensen de nieuwe bewoners veel geluk. Namens de werkgroep Oost- en West-Graftdijk van de Oudheidkundige Vereniging. Marianne Wensveen Naschrift: Met dank aan de heer J.W.Balder van het R.A. Alkmaar voor zijn onmisbare hulp. 99

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 30