Cornelia Dekker Wietze Veldhuijs Boerderij, huis en schuren gaan naar de kinderen van de zuster van Aldert en Jan De nalatenschap omvat een groot aantal landerijen en weilanden gelegen in West-Graftdijk en omstreken alsmede: De boerenwoning met schuren en erven te West-Graftdijk sectie D nrs. 919, 1257 en 1258 groot 13 are 98 centiare Een huis met schuur en erven te West-Graftdijk sectie D nrs. 1399 en 1400 groot 9 are 82 centiare De hele nalatenschap wordt toegewezen aan de zussen Geertje en Cornelia Dekker, ook de landerijen ter waarde van 40.000 Gulden. Geertje was getrouwd met Jan Doornbos, veehouder, wonende te Zuid- en Noord Schermer en Cornelia was getrouwd met Wietze Veldhuijs, veehouder, wonende te West Graftdijk. Alle kinderen hebben ondertekend, maar waarom de zussen alles gekregen hebben is niet duidelijk. Er staat een raadselachtige zin in de akte: "De comparanten verklaarden hiermede de nalatenschap van de erflaters Aldert Groot en Jan Groot te hebben verdeeld met uitzondering van de hierna te vermelden zaken, die het onderwerp eener nadere likwidatie zullen uitmaken". Wat die zaken waren wordt niet duidelijk. De originele akte konden wij niet vinden alleen het bovenstaande uittreksel. Cornelia en Wietze zijn op 1 juli 1890 in West-Graftdijk gaan wonen en ze zijn op 30-04-1914 verhuisd naar Alkmaar. Misschien zijn ze wel in West- Graftdijk gaan wonen, omdat de ooms te oud werden voor het zware werk en in Alkmaar gingen wonen in het verzorgingshuis Varnebroek. 97

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 26