wij. Op het kaartje van de kadastrale atlas van Noord Holland uit 1832 staat de boerderij ook ingetekend maar anders dan nu, dus hij was er ook al vóór 1850. Nergens konden we een stichtingsakte of overdracht vinden. Wat nu gedaan? Misschien konden we er via de bewoners achter komen? Het zwaartepunt is toen gevallen op onderzoek naar de verschillende families die er gewoond hebben en via de notarisakten kwam de boerderij in zicht en de stamboom. De stamboom Deze geschiedenis gaat over verschillende families waarin de namen Dekker en Groot het meeste voorkomen. Cor Strijbis was de laatste bewoner van de boerderij en hij was getrouwd met Trien Dekker. Via de vrouwelijke lijn, de Dekkers, komen we bij de voormalige bewoners. Voordat u met lezen begint is het handig om de stamboom erbij te houden die is bijgevoegd, (pag. 94/95) De naam Dekker begint bij het huwelijk van Guurtje Groot en Jacob Dekker in het midden van de 19e eeuw. En met de familie Groot, ook weer via de vrouwelijke kant, is de bewoning van de boerderij begonnen. We beginnen in het jaar 1821 met onze belangrijkste stamhouder Aldert Groot. Aldert Groot is rond 1750 geboren en we gaan met onze historie niet verder dan dit jaartal. Op 23 januari 1821 is hij overleden, waarvan we de bewijzen via notarisboeken hebben kunnen nagaan. Hij is getrouwd met Maartje Klaas Aves. Ze kregen vier kinderen, te weten: Neeltje, Grietje, jacob en Klaas. Of Aldert Groot en Maartje Klaas Aves al vanaf hun huwelijk in de boerderij in West Graftdijk hebben gewoond is niet met zekerheid te zeggen, nergens zijn bewijzen in die richting te vinden. Aldert Groot overlijdt Op 5 januari 1821 is er sprake van een bezoek van de Notaris Dirk Bek te De Rijp aan de boerderij in West-Graftdijk in verband met een ernstige ziekte van Aldert. Waarschijnlijk voelde hij zijn einde naderen en in het bijzijn van zijn kinderen zet hij orde op zaken in verband met de nalatenschap. Er vindt een verdeling plaats van gemeenschappelijke eigendommen die hij nog met zijn broer Pieter Groot en zijn zuster Maartje Groot voor een/derde deel heeft in Oost-Graftdijk, zodat zijn kinderen weten waar zij recht op hebben. In de akte van scheiding is sprake van een huis in Oost-Graftdijk, maar voornamelijk van een aantal percelen grasland, ter waarde van 4.755 Gulden. Geen gering bedrag in die tijd. 90

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 22