'Godshuis' genoemd! Die van oppassing en bewaking van Zieken zijn echter ten laste van de aannemer. Evenzoo komen ten laste van het godshuis de begrafeniskosten van de door regenten gealimenteerden. Art: 8. Het lokaal bestemd voor den binnenvader en de binnenmoeder zal ter bewoning aan de aannemer worden afgestaan, zonder dat deze daarvoor eenige huurpenningen of personele belasting behoeft te betalen of in het onderhoud te voorzien. Art: 9. Het huishoudelijke gereedschap, voor zoverre dat in koper, tin, ijzer, kuip of vaatwerk bestaat, zal in onderhoud ten koste van het godshuis blijven, daar en tegen zal het aardwerk ten koste van den aannemer zijn. Alle deze goederen, alsmede die tot gebruik van Regenten bestemd zijn, zullen aan den aannemer volgens op te maken inventaris worden ter hand gesteld; welke voor de wederoplevering daarvan, in zoodanigen staat als hij die zal hebben aangenomen, verantwoordelijk is. Art: 10. Het beddegoed waarvan ook begrepen zijn de dekens, lakens en sloopen, bij het godshuis voorhanden, zal mede aan den aannemer op gelijke verantwoordelijkheid bij inventaris worden overhandigd, en zal hij gehouden zijn deze goederen schoon te houden en te herstellen, zoodanig dat zij ten gebruike geschikt blijven, zonder door het wegstuiven en of verloren gaan der veeren als anderzints in waarde te verliezen, vooral het welk zij jaarlijks zal genieten eene toelage aan twee en vijftig gulden. Het zinsdeel "vooral het welkgulden" is in het 2® contract vervallend Art: 11. De aannemer en zijn vrouw zullen in hunne betrekking van binnen vader en moeder in het godshuis, als zoodanige geene bijzondere toelage in geld of iets anders, boven het bepaalde bij de artt. 6 en 10 van dit Contract genieten. In het 2® contract werd "artt. 6 en 10" veranderd in: "art. 6" omdat immers het genoemde geldbedrag was komen te vervallen. Art: 12. Wat hun gedrag, leiding en toezigt in deze betrekking voornamelijk ten opzigte van de orde tucht en betamelijke ondergeschiktheid onder en bij de gealimenteerden betreft, zullen zij zich geheel moeten gedragen naar den last en de voorschriften door het gemeentebestuur of regenten daaromtrent aan hen te geven. 83

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 15