Tegelijkertijd hadden de regenten een nieuw contract opgemaakt wat als stuk op de raadsvergadering van 24 mei 1876 werd ingebracht. Evenals het eerste contact werd ook het tweede contract na enige discussie goedgekeurd. Onderstaand is het eerste contract opgenomen met de daarin cursief aangegeven wat de wijzigingen voor het tweede contract inhielden. Art: 1. De aannemer Hendrik Gerbehii en zijne echtgenoote Neeltie Nibbering verbinden zich de betrekking van binnenvader en binnenmoeder in het Gemeene Wees- en Armenhuis te zullen blijven bekleeden tot aan de wederopzegging van een der partijen toe. Die wederopzegging zal minstens zes weken te voren geschieden. Art: 2. De aannemer verbindt zich om de gealimenteerden te voorzien van spijs, drank, (hieronder nader te bepalen) vuur en licht, voorts van linnen en wollen kleederen, schoeisel, hoofddeksel enz. Dit alles, zoomede het linnen bij het beddegoed te wasschen, benaaijen, herstellen en in orde te houden, zonder enige uitzondering hoe genaamd. Art: 3. Hij verbindt zich aan de gealimenteerden de navolgende spijzen toe te dienen, te weten: des morgens: aan de jongens die vroegtijdig naar hun werk gaan een boterham en ten 8 Ure steeds een goede boterham met kaas en koffij voor ieder persoon. des middags: Zondag, aardappelen met groente en vleesch; Maandag, rijst in melk gekookt; Dingsdao. ketelkoek;3' Woensdag, graauwe erwten met spek; Donderdag, groene erwtensoep met spek; Vrijdag, rijst in karnemelk gekookt of huspot met vet toebereid; Zaterdag, bruine bonen. des avonds: ten 6 Uur een boterham en 9 Uur een boterham met kaas en koffij aan ieder persoon. De binnen vader en moeder zullen verpligt zijn steeds met de weezen gelijktijdig aan dezelfde tafel te eten. Zij zullen zich niet buiten de gemeente mogen begeven zonder toestemming van den president Regent, wiens vergunning ook wordt vereischt tot het ontvangen en overnachten van familie en vrienden in het gesticht. 81

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 13