Raadhuisberichten Als de redactie iets over de historie van De Rijp wil weten dan gaat ze naar meneer Oldenburg. Dan is het 'een fluitje van een cent' 20 December is ons erelid, de heer Oldenburg, 90 jaar geworden. Alsnog van harte gefeliciteerd!! De heer Oldenburg is van onschatbare waarde voor onze vereniging geweest en is dat nog. Regelmatig gaan we nog bij hem langs als we weer eens willen weten wat er op een foto staat. Ook zijn geheugen moet 90 jaar oud zijn maar daar is niets van te bespeuren. Na een moeilijke periode in verband met zijn knie is de heer Oldenburg goed herstellende. Vanwege die knie heeft hij de viering van zijn verjaardag uitgesteld. Die heeft op zondag 22 januari plaats gevonden. Alle aanwezigen kregen toen een enveloppe met inhoud. Met een vraag vooraf: waar komt het gezegde 'een fluitje van 1 cent' vandaan? Aan u dezelfde vraag! We hebben de heer Oldenburg moeten beloven dat u eerst de vraag zelf probeert te beantwoorden. Hij en wij vermoeden dat het niet lukt, slaat u dan de bladzijde maar om. In dit nummer en wat komt eraan? U treft in dit nummer een stuk van Hans Keuning aan over zijn vader, de doopsgezinde dominee, van 1925 tot 1952, in De Rijp. Aangevuld met een beschrijving van de 'carrière' van dominee Keuning als politicus, het resultaat van het 'doorspitten' van de raadsnotulen. Verder uiterst belangwekkende stukken over de Russische Mennonieten die vlak na de oorlog zijn opgevangen in het Weeshuis in Graft, waaronder een recent geschreven herinnering van een van de kinderen uit de groep. En een stuk van Jan Kaptein over de bakkerij Wim Sinkeldam. Ik hoor de Rijpenaren al denken 'alweer doopsgezind' en de niet-Rijpenaren 'alweer De Rijp'. Uw redacteur buigt deemoedig het hoofd. Aan de ene kant is hij vreselijk blij met de, uitstekende en zeer belangwekkende, bijdragen van Hans Keuning, Jelle Keuning, Cor Booy en Jan Kaptein. Aan de andere kant beseft hij dat het misschien niet 'voor elk wat wils' is. Gelukkig is er voor de Grootschermers nog een aanvulling over 'Christiaan de Wet'. 3

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 3