MOTORDIENSTEN Firma S. VISSER DE RIJP. Oproep 1TELEFOON N«. 7. Al weer veertig jaar geleden in 1965, kwam er een einde aan het bestaan van de Firma S. Visser aan de Kralingergracht in De Rijp. Enkele eeuwen onderhielden de schepen van "Schipper Visser" een beurtvaartdienst tussen hun thuishaven en o.a. Alkmaar, Purmerend, de Zaan, Amsterdam en Rotterdam. De schepen, de Koophandel 1 t/m 7, waren een bekende verschijning op de Noord-Hollandse wateren. Sinds enkele jaren doe ik onderzoek naar de geschiedenis van het beurtvaartbedrijf van de familie van mijn moeder. Ik ben de zoon van Aagje Visser (1917-1977) en de kleinzoon van Jan Visser Szn (1880-1949), die tot het einde van zijn leven leiding gaf aan het bedrijf. Siem Visser (1913-2000), die het bedrijf in 1965 moest beëindigen, was mijn oom. Mijn onderzoek moet uiteindelijk leiden tot een artikel voor de Chronyke. Helaas is echter veel archiefmateriaal van het bedrijf verloren gegaan. Vandaar deze oproep. Zijn er in De Rijp en omgeving mensen die foto's, papieren bescheiden, brieven, nota's, ansichtkaarten, krantenartikelen, verhalen of anekdotes over beurtvaartbedrijf "Schipper Visser" hebben? Zo ja, dan zou ik het zeer op prijs stellen indien u contact met mij opneemt. Bij een beurtvaartbedrijf draaide het in feite om de (echte) schippers en schippersknechten, die dagenlang van huis waren en met de Koophandels het land doorkruisten. Zijn er nog nazaten van schippers, die over foto's, papieren of verhalen beschikken? Ik hoor het graag. Bij voorbaat dank Teun Schermerhorn Croesenstraat 23 2015 JJ Haarlem tel: 023-5441291 E-mail: t.schermerhom@planet.nl 35

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 35