Voor alle duidelijkheid: het formulier is een provinciaal (landelijk) voorgedrukt formulier waarop door de gemeente de bedragen, data en maximaal aantal personen moesten worden ingevuld. Bij de bespreking in de raad komen boeiende sociale aspecten aan de orde. Vooral artikel 16 geeft stof tot discussie. De heer Blokdijk stelt voor om het cafébezoek van werkzoekenden ingeschreven bij de arbeidsbemiddeling en die in aanmerking willen komen om geplaatst te worden bij de werkverschaffing of eventuele steunregeling, helemaal te verbieden. Uitgezonderd voor het bezoeken van vergaderingen. 'Op straffe van gehele uitschakeling'. De heer De Jong ondersteunt de motivatie van heer Blokdijk namens de katholiek fractie: 'er is niets zo stuitend voor de burgers, dan wanneer de belastingcenten worden omgezet in alcohol en op die wijze verdwijnen'. De voorzitter vindt het voorstel van de heer Blokdijk sympathiek, maar te vergaand. Voor Wethouder Keuning gaat het voorstel van Blokdijk ook te ver: 'door het cafébezoek geheel te verbieden zouden ten slotte vrouw en kinderen daarvan de dupe worden. In het door B en W voorgestelde zal het gezin niet de dupe worden. Hij vindt het ook jammer dat er centen voor het militarisme worden uitgegeven en hoopt dat de heer Blokdijk op dat punt nog eens aan zijn zijde zal komen te staan'. De heer Blokdijk verwondert zich over de woorden van wethouder Keuning: 'in wien hij zich vergist heeft. Hij had verwacht dat wethouder Keuning als drankbestrijder zeker met zijn voorstel zou meegaan'. Ook de heer De Jong roert zich: 'het valt hem van wethouder Keuning niet mee dat hij het militarisme er bij haalt. We behandelen hier een steunregeling en cafébezoek. Toch kan hij wethouder Keuning de verzekering geven dat de R. K. Staatspartij een van de grootste bestrijders is van het militarisme, maar dan internationaal'. Wethouder Keuning geeft het volgende antwoord: 'de argumentatie van de belastingcenten door de heer Blokdijk is de reden geweest het militarisme erbij te halen'. De heer De Jong antwoordt dat hij 'heel iets anders had verwacht van wethouder Keuning, gezien zijn radiorede en het geschreven hoofdartikel in de Blaauwe Vaan'. Wethouder Keuning antwoordt: 'een drankbestrijder mag niet alle hoop op verbetering uitsluiten. De gedachte van Blokdijk is hem sympathiek, de uitvoering niet. Hij wil het minder hardhandig aanleggen, terwijl er een termijn voor verbetering moet zijn'. Het voorstel Blokdijk-De Jong, om het cafébezoek totaal te verbieden, wordt nu in stemming gebracht en verworpen met 2 tegen 5 stemmen (die van de wethouders Keuning en Besse en de heren Stubenitsky, De Boer en Noë). 30

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 30