Steunregeling voor werklooze arbeiders, vastgesteld door den Raad der Gemeente DE RIJP, bij besluit van 14 September 1932. Artikel 1 Bij de toepassing van de navolgende steunregeling zijn de werklooze arbeiders te onderscheiden in: a. UITGETROKKEN. Dit zijn de uitgetrokkenen van eene vanwege het Departement van Arbeid gesubsidieerde, functioneerende werkloozenkas, die nog niet gedurende het door den minister van Arbeid bepaalde aantal weken steun hebben genoten; b. DUBBEL-UITGETROKKENEN. T. w. die uitgetrokkenen van een hierboven bedoelde werkloozenkas, die reeds gedurende het voor uitgetrokkenen bepaalde aantal weken steun hebben genoten volgens de door den Minister van Arbeid getroffen regeling; c. REGLEMENTAIR nog niet rechthebbenden op de uitkeering uit de werkloozenkas; d. ONGEORGANISEERDEN. Hieronder worden verstaan diegenen, die geen lid zijn van een werkloozenkas als hierboven bedoeld. Artikel 2 Bij de beoordeling van de vraag of, en in welke mate ondersteuning noodig is, wordt met inachtneming van de na te noemen normen, die als maxima gelden, nauwlettend met den toestand van elk gezin in het bijzonder rekening gehouden. Voor ondersteuning komen slechts in aanmerking diegene, die zich het noodzakelijk levensonderhoud niet kunnen verschaffen, terwijl slechts in zoodanige mate steun wordt verleend, als met het oog op de behoefte en de omstandigheden van den ondersteunde noodzakelijk moet worden geacht. Niemand kan aan deze regeling eenig recht op ondersteuning ontleenen. Artikel 3 Als kostwinners worden alleen diegene beschouwd, die door hun loon geheel of bijna geheel in het onderhoud voorzagen van het gezin waartoe zij behooren. Artikel 4 Onder KOSTGANGER worden verstaan ongehuwden, die niet bij hun ouders inwonen. Van de kostgangers zijn van ondersteuning uitgesloten: 1zij die jonger zijn dan 21 jaar, met uitzondering van diegenen, wier ouders overleden zijn; 2. zij, die 21 jaar of ouder zijn, doch jonger dan 30 jaar en wier ouders in deze of een aangrenzende gemeente woonachtig zijn, tenzij de betrokkene reeds langer dan één jaar niet bij zijn ouders inwoont; 3. zij, die zich tijdens hun werkloosheid in deze gemeente hebben gevestigd of in dien tijd kostganger geworden zijn, tenzij dit een gevolg is van het overlijden vn de ouders van den betrokkene; In bijzondere gevallen kan, met goedkeuring van den Minister van Arbeid van deze regeling worden afgeweken. Artikel 5 De bepalingen der reglementen op de werloozenkassen der betrokken vakvereenigingen, betreffende inschrijving bij de arbeidsbeurs zijn van toepassing. 28

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 28