uitgebracht. Ds. Keuning deelt mee dat hij de benoeming aanvaardt en bedankt de meerderheid van de raad voor het in hem gestelde vertrouwen en de voorzitter feliciteert hem met zijn genomen besluit. En daarmee is de crisis-Keuning, waarbij Ds. Keuning een principiële indruk maakt, maar waarvan met een 'hedendaagse blik' geen al te duidelijk beeld te vormen is, voorbij. De standpunts-verandering van wethouder Keuning is formeel gelegaliseerd. Hij heeft het vertrouwensvotum, waarin hij aan een voor hem achterhaald standpunt gebonden was, zelf opgezegd en heeft daarna uitgaande van zijn nieuwe standpunt opnieuw het vertrouwen gekregen. De toch al niet innige relatie met de Burgerkiesvereniging lijkt verder verstoord. De voorbije crisis wordt nog wat schimmiger omdat in dezelfde vergadering wordt besloten de Beemsterbrug, vanwege de gemeente- financiën, voorlopig niet te vernieuwen, maar alleen een allernoodzakelijkst onderhoud te verrichten voor f 1.000.- Wethouder Keuning stel ook voor om de werkverschaffing te hervatten: 'de nood is hoog en men kan de mensen niet aan hun lot overlaten nu de werkverschaffing is stopgezet en de gelden van het steuncomité zijn verbruikt. Hij doet een voorstel alsnog de nodige gelden beschikbaar te stellen voor productief werk en hij wil een einde maken aan de vervuiling van de sloot aan de Zuiddijk door deze te verbeteren. Wellicht kan ook ander productief werk worden verricht b.v. aanleg van een sportterrein. Hij komt daarmede in het schuitje van de heer De Boer terecht'. Anderen brengen grote financiële bezwaren in en uiteindelijk komt er een bedrag van f 1.000.- uit de bus. Wederom de meelzak De inrichting van een sportterrein blijft de gemoederen bezighouden. De Meelzak of niet? In de vergadering van 3 mei 1932 deelt de voorzitter mee dat burgemeester en wethouders een onderhoud heeft gehad met de voetbalvereniging. Burgemeester en wethouders willen al het mogelijke doen om een geschikt terrein te vinden. De heren Besse en De Boer stellen (per brief) voor om de f 1.000.- toegekend voor de werkverschaffing in de vergadering van 8 maart 1932 te besteden voor het in orde brengen van de Meelzak. De gemeente-opzichter heeft een totaal-begroting gemaakt, die uitkomt op f 8.250.- Wethouder Keuning houdt een uitvoerig pleidooi: 'hij wijst er op dat het veel te kostbaar is de Meelzak tot sportterrein in te richten. Het bevreemdt hem dat kort na een bespreking tussen B en W en de voetbalvereniging, waarbij B en W naar voren hebben gebracht sympathiek te staan tegenover de sportbeoefening, doch de tijd moeten hebben naar een geschikt 24

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 24