viswater uit uning hoort ng is van sn'. rbarmelijke an 1500 kg schuwings- deelt mee bsidie voor stagnatie ervindt. De termijn zal te zetten lijkt onder wordt ug weer ter vernieuwd ;idie bij de oor op een ndien moet brug moet bij elkaar is de raad de nen. Dit tot g-aanvraag m de orde. Matser en te dragen, programma le f 2.500.- program is male tijd is ie het werk stellen, is laar in dat en kunnen voorkomen, moeten we daaraan meewerken. De firma heeft uitstekende referenties. Er zijn firma's, die ten koste van alles inschrijven om het werk te krijgen en dom een vorig gat mee te stoppen'. Wethouder Keuning is er dan ook persoonlijk voor de firma onderhands te laten inschrijven en aanvaardt daarvan de consequentie en stelt zijn mandaat als wethouder beschikbaar. De heer De Jong wil net als wethouder Keuning het werk laten uitvoeren door Matser en Hamstra en geeft wethouder Keuning in overweging stemming te laten vragen omtrent de vertrouwenskwestie. Hij zegt dit namens de gehele rooms-katholieke fractie. Wethouder Keuning handhaaft zijn beslissing zijn zetel beschikbaar te stellen. De heer De Boer brengt het volgende naar voren: 'dat de slechts enkele maanden geleden gesloten overeenkomst nu reeds verbroken is. Toen de SDAP en Burgerkiesvereniging samenkwamen is wel gebleken, dat ook de SDAP voornoemd punt op het program hadden en het gaat te ver deze overeenkomst nu reeds te breken. Voorts verwondert hij zich over de katholieken, die zuinig als ze zijn, zo maar duizenden guldens beschikbaar willen stellen, terwijl de heer De Jong getracht heeft bij de begroting bezuiniging te verkrijgen en om een klein bedrag tegen de gehele begroting stemde' De heer De Jong bedankt de heer De Boer voor zijn woorden dat de katholieken als zuinig worden aangemerkt. Wethouder Keuning verdedigt zich als volgt: 'hij wijst nog een keer op de zozeer veranderde omstandigheden, die hem er toegebracht hebben, dit besluit te nemen. We moeten de belangen van de arbeiders dienen en hij wil de firma Matser en Hamstra daarvoor in de gelegenheid stellen. Er komen tegenwoordig nogal wat wanhoops-inschrijvingen voor en aan dergelijke praktijken mogen we niet meedoen. Hij stelt het gemeentebelang op de voorgrond. Wanneer de provincie het aandurft, kan de gemeente De Rijp het ook. Hij had gehoopt dat de Burgerkiesvereniging zijn veranderd standpunt kon begrijpen'. Met 5 tegen 2 stemmen (de heren Besse en De Boer) wordt vervolgens besloten de brug onderhands aan te besteden. In dezelfde vergadering geeft wethouder Keuning, wat betreft de bevissing van de Eilandspolder, blijk van de wil consequent voorrang aan de georganiseerde beroepsvissers te geven. Tijdens de vergadering van 8 maart 1932 komt de wethouderskwestie aan de orde. Schriftelijk is de ontslagaanvraag van wethouder Keuning binnengekomen. De voorzitter besluit over te gaan tot de benoeming van een wethouder. Bij de gehouden stemming blijkt Ds. Keuning 4 stemmen te hebben gekregen, de heer De Boer 1 en er zijn 2 blanco stemmen 23

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 23