betaling van f 0,50, toegelaten hun bedrijf ook in het Rijper viswater uit oefenen. Het meerderheidsstandpunt in B en W, wethouder Keuning hoort tot deze meerderheid, wordt hiermee gevolgd. Wethouder Keuning is van mening dat 'de gemeente hare eigen bezittingen zelf moet exploiteren'. In de vergadering van 1 febr. 1932 blijkt de Beemsterbrug in erbarmelijke toestand te verkeren. Afgekeurd voor verkeer met vrachten van 1500 kg bruto, terwijl ook de jukken moeten worden geschoord. Waarschuwings borden zijn aan weerszijden van de brug geplaatst. De voorzitter deelt mee dat de gemeente bij de provincie ijvert voor het krijgen van een subsidie voor een nieuwe brug. Wethouder Keuning maakt zich zorgen over de stagnatie die 'autobusverkeer' ten gevolge van de noodtoestand ondervindt. De voorzitter antwoordt dat de gestagneerde busdienst op heel korte termijn zal worden hersteld door aan de kant van Graft een reservebus neer te zetten waarmee de busreis voortgezet kan worden. De bruggenkwestie lijkt onder controle maar leidt toch tot een portefeuille-kwestie Een bruggenprobleem; wethouder Keuning neemt ontslag en wordt herkozen Tijdens de vergadering van 23 feb. 1932 komt de Beemsterbrug weer ter sprake. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat de brug vernieuwd moet worden. Geraamde kosten f 24.000.- waarvoor een subsidie bij de provincie zal worden gevraagd van tenminste f 5.000.- en waarvoor op een bijdrage van het waterschap de Beemster wordt gerekend. Bovendien moet de Tilbrug vernieuwd worden, raming f 6.000.- Een betonbrug moet vernieuwd, tuinderscredieten moeten worden verleend enz. Alles bij elkaar is een lening bij het rijk nodig van f 38.800.- De voorzitter stelt de raad de vraag, of hij de verantwoordelijkheid aandurft om f 40.000.- te lenen. Dit tot verbazing van wethouder Keuning, want volgens hem is de lening-aanvraag een advies van burgemeester en wethouders. Nu komt concreet de aanbesteding voor de Beemsterbrug aan de orde. Binnengekomen is een verzoek van de 'Aannemingsfirma v/h Matser en Hamstra' uit De Rijp om dit werk onderhands aan hen op te dragen. Wethouder Keuning komt nu in een lastig parket. Volgens het programma waarop hij en zijn medewethouder zijn verkozen moet boven de f 2.500.- publiek aanbesteed worden. Maar zoals hij het formuleert: 'dit program is aangegaan in normale tijden en wegens de tegenwoordige abnormale tijd is er reden om van standpunt te veranderen. Er is hier een firma, die het werk kan verrichten. Het verdient overweging zich de vraag te stellen, is publieke aanbesteding in het belang van de gemeente of niet, daar in dat geval het werk uit De Rijp gaat. Wanneer wij plaatselijke rampen kunnen 22

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 22