Dehoofdrolspelersen de familie Van Staveren. Foto gemaakt tijdens de installatie van burgemeester Van Staveren. Zittend van links naar rechts: W.P. Besse,mevr. Van Staveren, burgemeester Van Staveren, Ds. Keuning, B. J.A. Stubenitsky. Staand van links naar rechts: J. Noë, Map van Staveren, Nel van Staveren, G. de Jong, K. Blokdijk, C.L.C. de Boer. maken en te bestemmen tot voetbalterrein enz. ten einde ook hier ten plaatse de sport zoveel doenlijk aan te moedigen'. Burgemeester en wethouders geven, bij monde van wethouder Keuning en de voorzitter, te kennen dat zij vinden dat 'de meelzak onmogelijk goed is te krijgen'. Zij denken meer aan de Oostervenne. Met nadruk vermelden ze wel zeer sympathiek tegenover de sportbeoefening te staan. De heer De Boer, tegelijk voorzitter van de vereniging, zegt dat de gemeente voor de lagere scholen profijt zou kunnen hebben van het terrein. Verder is hij kritisch: 'wat de sympathiebetuiging van het Dagelijks Bestuur betreft, welke hem aangenaam aandoet, zag hij deze liever in daden omgezet. Wat de terreinkennis betreft van weth. Keuning daarvoor kan hij weinig respect hebben, waar deze z.i. totaal mis is'. Wethouder Keuning antwoordt als volgt: 'de heer De Boer houdt teveel vast aan de Meelzak. In het adres wordt gesproken over geringe kosten, wanneer de werkelozen het terrein onder handen nemen, evenwel moet de heer de Boer niet vergeten, dat de werkelozen ook betaald worden en dat deze gelden tenslotte toch ook de gemeentebegroting drukken'. Met algemene stemmen wordt het verzoek afgewezen. In deze vergadering wordt ook een verzoek van Dijkgraaf en Heemraden van het Heemraadschap De Eilandspolder, om de bestaande overeenkomst ook voor 1932 te continueren, afgewezen. Besloten wordt om het 'Rijper vischwater' in eigen beheer te nemen. Aan beroepsvissers wordt, tegen 21

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 21