neemt de benoeming aan. 'Ondanks de moeilijke tijden en een beroep op de (vi medewerking van de andere leden doend'. Daarna wordt de heer W.P. Besse wc met 4 tegen 2 (1 op de heer G. de Jong en 1 op de heer K. Blokdijk) als on wethouder benoemd. De vergadering wordt daarna geschorst om over te gaan tot de aan- tu: wijzing van een plaatsvervangend burgemeester. De voorzitter (toen nog) vei Stubenitsky deelt na de schorsing mee dat de wethouder Keuning als zodanig da aangewezen is. Daarna neemt wethouder Keuning de voorzittershamer over. mj Hij bedankt de heren Stubenitsky en Blokdijk (die dus nu wethouder af zijn) he voor het vele gedane werk. vai De 'machtswisseling' valt niet bij iedereen in goede aarde. De heer Blokdijk is kritisch: 'hij betreurt het ten zeerste dat de toestand in deze ore gemeente thans van dien aard is dat personen die reeds lang voor de tui belangen van de gemeente hun uiterste best hebben gedaan plaats moeten vai maken voor hen die hier slechts enkele jaren wonen'. Voor wethouder tus Keuning geldt dat 'enkele' zes is. Hij ondertekent de notulen van deze vergadering voor de eerste keer als voorzitter. De samenstelling van de raad is op dat moment als volgt: P. Keuning (SDAP) en W.P. Besse (Burgerkiesvereniging) (wethouders); C.L.C. de Boer (Burgerkiesvereniging), B.J.A. Stubenitsky (SDAP), G. de Jong (Rooms Katholieke Staatspartij; RKSP), J. Noë (idem; treedt later uit) en K. Blokdijk (ook RKSP) (raadsleden). De heer De Jong wordt tijdens de vergadering van 31 maart 1933 benoemd tot gemeente-opzichter, waardoor hij op die datum de raad moet verlaten. Een benoeming trouwens die bij de Burgerkies vereniging problemen geeft, vooral wat de salariëring betreft. Hij wordt dan in de raad opgevolgd door de heer P. Schouten. Direct al in de volgende vergadering, die van donderdag 10 sept. 1931, wordt meegedeeld dat aan burgemeester Romijn voor drie maanden ziekteverlof is verleend. De eerste voorstellen van het nieuwe college van burgemeester en wethouders betreffen onder andere toetreding tot de Noordhollandse Brandweerbond, een begin van bepreking over toetreding tot de Districts- schoolartsendienst, een verhoging van het bedrag op de begroting voor de van werkverschaffing en het instellen van een commissie om tot een belangen- gen afweging te komen tussen sport- en beroepsvissers in het 'Rijper vischwater'. toe Voor het eerst komt in de rondvraag van de vergadering 8 okt. 1931 de toestand van de Beemsterbrug aan de orde. tuil In de vergadering van 29 oktober 1931 wordt burgemeester Romijn ver herdacht, die op 15 oktober 1931 overleden is. Aangaande de werkverschaffing tuil wordt besloten de rijksregeling te volgen: een uurloon van f 0,28 per uur L.T tui de ad) bei gei no< die 1 g ger blij wil wa bui 16

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 16