de tot het de zondag- metershoge 1O-daagse zondag viel ook nog tijdens die elden ze bij ogstte eens kerstvlucht 1de. Om die die verder huisbezoek id en ook er, Marken lal per fiets motor ter waarbij er 1de hij ook en hij was ijdens het opvolgend leest in het im schreef, ger, die uit maar kort politiek en deden toe. uitdragen, ia! over de rooie toen hij in de crisisjaren, zonder haar medeweten, een verlaging van zijn traktement had afgesproken met de Kerkenraad. Mijn vader kon trouwens toch niet goed met geld omgaan. Het ging meestal wel goed, omdat hij de besteding daarvan goeddeels aan mijn moeder overliet, maar soms had hij de neiging om uit de band te springen. Dat was bijvoorbeeld toen hij ineens een 2chands auto kocht, een grote blauwe Chrysler met een openslaande linnen kap, waar de hele familie in kon. Mijn moeder zat, als we er mee op pad gingen, zoals naar de toen nog in aanleg zijnde Afsluitdijk, met nauw verholen misprijzen en angst naast hem op de leren voorbank en riep dan vaak "Je rijdt veel te hard!", waarop mijn vader op de snelheidsmeter wijzend antwoordde "Kijk maar, ik rijd niet harder dan zestig!" Hij vertelde er evenwel niet bij dat de snelheidsmeter de actuele stand aangaf in mijlen in plaats van in kilometers! Binnen het half jaar waren we die auto weer kwijt. Financieel kon het niet uit en daarbij was het al bijna een onmogelijke opgave om vanuit de Rechtestraat het ding in de achter de pastorie staande garage te manoeuvreren. De Kralingerbrug met de pastorie 11 De Rijp. Kralingerbrug

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2006 | | pagina 11