Stuur en bureau "Er kwam geen kip op af', herinnert Siem Hooyberg zich uit vader's overleveringen. Hij is de man achter het bureau die voor een belangrijk deel de organisatie van het toerbedrijf in handen heeft. Het bedrijf wat hij tot in de finesses kent. Niet alleen van achter het bureau, maar ook van achter het stuur. Evenals zijn broers Niek en Dick heeft ook Siem talrijke reizen met de clientèle achter de rug. Zijn grootste reis: 30 dagen met een groep Amerikanen naar Zuid-Italië. De drie broers Hooyberg hebben het toerwagenbedrijf zien groeien en helpen groeien. Van de eerste na-oorlogse doe-het-zelf wederopbouw-bus tot de huidige 'stal' met de dertien Mercedes-bussen. Gemiddeld is elke jaarlijks goed voor zo'n 58.000 kilometer. Per jaar vervoert het bedrijf circa 100.000 personen. Zoiets lever je niet alleen met een paar broers. Het feit dat een aantal medewerkers in het bedrijf er al royaal het koperen jubileum op heeft zitten in dienst van de firma, zegt dan ook wel iets. Onder andere zegt het dat de personeelsleden bepaald geen weglopers zijn. Of, om het ander uit te druk ken, dat er een goede geest heerst in het hele bedrijf. Een rustige sfeer, dank zij de c.a.o., die personeelsleden en bedrijf ten goede komt. "Die trips van voor de oorlog was nog clubwerk", aldus Siem. "Die organiseerden we zeil niet. Nu zoeken we alles zelf uit. Alles wordt gepland, tot de kop koffie toe". Zelf er op uit Voor die planning gaat hij er zelf op uit, evenals Niek. Contacten leggen met de hotels. Een blik in de keuken hier en daar, want er wordt niets aan het toeval overgelaten. Tot de beheersing van het vak behoort bij Siem Hooyberg een soort fotografisch geheugen voor allerlei verkeerssituaties in en om verscheidene steden in Europa "Soms, als een van de chauffeurs voor het eerst een bepaalde rit gaat maken, vraagt hij me wel eens hoe hij er moet komen. Ik kan het hem uit mijn hoofd uitleggen en het blijkt ook als ik er een paar jaar niet geweest ben, nog steeds te kloppen". Eigen reisgids De verkenningen en de in diverse plaatsen al sinds jaren bestaande contacten resulteren elk jaar in de eigen reisgids. Een gids die ook al jaren een groot aantal vaste afnemers heeft. Er zijn er onder de bejaarden, weten we uit eigen ervaring, die per jaar wel 2 of 3 buitenlandse trips met de bekende groen-en-crème bussen maken. Vaste klanten, zogezegd, maar die zijn er velerlei. Niet alleen particulier. Ook in de vorm van clubs, bejaardentochten, scholen. 156

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 40