C la vering Island Scoresby Sound en Amerikaanse enwoordig Nuuk voor drie gebouwen, die daar nog in opslag lagen. Ze moeten naar Sondre Stramfjord. Narsarssuaq (de basis Bluie West One) werd gesloten. Rusland had de Sputnik gelanceerd." Het vliegtuig was ingehaald door de ntercontinentale raket. Geelhoed treedt in dienst van de irma Badger uit Boston, die in de iotlek de Esso-raffinaderij gaat bou wen. In 1959 wordt hij benaderd door W Schokbeton die vraagt of hij nteresse heeft om in de Verenigde Staten en Canada te assisteren bij het starten van licentiebedrijven. Het worden zeventien jaren USA. Door leel Noord-Amerika architecten- en ngenieursbureaus bijstaan in de ontwerpfase, fabrieken bijstaan in de uitvoering en gastcolleges geven. Er viel veel te leren. Maar de naam chokbeton was gevestigd: Architec- ural Precast Concrete. Van het goede soort. In Holland heeft NV Schokbeton ich intussen verbonden met OGEM. Iet gaat om een gigantisch woningbouwproject in Dammam, Saudi-Arabië. "weeëndertig woontorens van veertien verdiepingen, met parkeergarages en Ankels. Alles in geprefabriceerde betonelementen, Made in Holland. Schokbeton vraagt hem om weer naar Holland te komen. Het is dan 1977. laast 'trouble shooting' komt ook weer het bijstaan van licentie-bedrijven aan bod (Italië, Spanje, Iran). In Beiruth heeft hij nog een gesprek met de ex- minister van onderwijs over prefab scholen in de Beekaa-vallei. Niet lang daarna wordt het onrustig in de regio. Ook rond OGEM. Er komen geen mammoetopdrachten meer. Het is op en over. Het is punt uit. Groenland Het US Corps of Engineers eiste van Schokbeton een 'authorized representative' ter plekke pm alles zo probleemloos mogelijk te kunnen laten verlopen bij het lossen van de schepen, transport en opslag van de 55 Ab Geelhoed op een vrachtschip voor de Groenlandse kust.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 7