Broeders van Amsterdam, vanwege hun kleding ook wel de Broeders van de Blauwe Koorden genoemd. In tien jaar wordt hij opgeleid om in de lekenmaatschappij een onderwijstaak te vervullen. Later zal hij meer de richting van reclassering, kinderbescherming en zwakzinnigenzorg uitgaan Twee jaar lang studeert hij aan de Sociale Academie 'de Amstelhörn' te Amsterdam (1966-1968) om daarna van 1968 tot en met 1970 zijn studie inrichtingswerk af te ronden aan de sociale academie te Eindhoven. Daarop volgt een opleiding tot verpleegkundige om verder zijn studie af te sluiter aan de Katholieke Hogeschool voor Verpleegkunde te Nijmeger (kaderopleiding en docentopleiding). Het is een tijd van grote veranderinger in de Rooms-Katholieke kerk. De door paus Johannes XXIII ingezette vernieuwingen worden langzaam maar zeker teruggedraaid. Het klimaat ir de Nederlandse kerkprovincie verhardt zich. Bisschopsbenoemingen leider tot verzet zowel bij de geestelijkheid als bij de gelovigen met als gevolg eer leegloop van kloosters en kerken. Ook andere Nederlandsr kerkgenootschappen kampen met ontkerkelijking. Met zijn tweeëntwintig jaar behoort Hans tot de jongste broeders van de kloostergemeenschap. O} de Sociale Academie komt Hans in contact met moderne literatuur, me schrijvers die niet tot de moederkerk behoren. Hij gaat de kerk steeds mee ervaren als een knellend keurslijf, waar je superieuren je vertellen hoe jouv geloof en overtuiging er uit moeten zien. Gevolg: hij blijft trouw aan ziji idealen maar het zwarte habijt wordt verwisseld voor burgerkleren. Ziji besluit wordt versneld door zijn kennismaking met Marijke Bogers medestudente aan de Sociale Academie te Eindhoven en zijn laten echtgenote. Zij trouwen wel in de kerk en ook niet in de eerste de beste: d Sint Pieter te Rome. Vanaf 1969 werkt Hans in Veldhoven in d zwakzinnigenzorg. Vanwege gezondheids-problemen stopt hij daar mee in het begin van de jaren negentig. Het begin van een verzameling Veel dingen in het leven lijken van toevalligheden af te hangen. De ouder van Marijke hadden zich kort na de Tweede Wereldoorlog ontfermd ove Leonid Molodoshanin en zijn echtgenote Margareth, vluchtelingen uit de Ukraine en Oostenrijk. Zij gaven hen onderdak en hielpen hen waar mogelijk. Tijdens de Koude Oorlog wordt de dreiging van de Sovjet-Unie voor Leonid en Margareth te groot. Zij trekken verder en vestigen zich in 1948 in Winnipeg, Canada. Leonid verkort z'n oorspronkelijke, door Canadezen niet te hanteren naam tot Leo Mol, en ontwikkelt zich na een moeizaam begin tot een van Canada's meest populaire beeldende kunstenaars. Hij portretteert i i brons mensen als Eisenhower, Paus Johannes Paulus II, Winston Churchi 1 60

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2005 | | pagina 12