In dit nummer Een verslag van de weer geslaagde najaarsexcursie met daarbij een be knopt historisch overzicht van Schokland en Kampen. Verder een uitgebreide levensbeschrijving van de in Grootschermer geboren Pieter Wiedijk. Gericht op zijn herinneringen aan het Schermereiland van het begin van de vorige eeuw en met iets meer politieke geschiedenis dan u gewend bent. Contributie voor 2005 Bij dit nummer ingevoegd treft u een acceptgirokaart aan voor de contri butie voor 2005. U doet ons een enorm plezier als u het bedrag (minimaal 8.-) direct overmaakt. Niet omdat we in geweldige geldnood zitten, maar omdat de praktijk leert dat van wegleggen vaak vergeten komt en u heeft er gi en idee wat voor energie, tijd en geld er in het versturen van herinneringen gaat zitten. bodemvondsten We zijn druk bezig geweest met het inventariseren van de bodemvondsten en met vinden van een juiste bestemming. Een deel heeft zijn plaats in het r useum gevonden. U vindt bij de nieuwe aanwinsten van het museum één v, n de voorwerpen afgebeeld. We komen hier in een volgende Chronyke op terug. u arvergadering en week van de Noordeinder Vermaning N oteert u alvast de volgende data: De Algemene Ledenvergadering zal gehouden worden op dinsdag 5 april 2005 om 20.00 uur in Het Rijper Huis. In het kader van het 350 jarig bestaan van de Doopsgezinde Gemeenschap op het Noordeinde vindt, op initiatief van de stichting Noordeinder Vermaning, een 'Week van de Vermaning' plaats, van 8 tot 15 mei 2005. Tijdens die week wordt door de stichting Noordeinder Vermaning en de Oudheidkundige Vereniging een lezing georganiseerd op woensdag 11 mei om 20.00 uur (in de Noordeinder Vermaning) De lezing zal gehouden worden door Prof. P. Visser en zal gaan over de doopsgezinde geschiedenis van Holland boven het IJ. De kerstprent Ook dit jaar een prent van één van onze achttiende eeuwse topografische tekenaars, dit keer van Andries Schoemaker. We hebben het dit jaar gezocht in de geboorteplaats van Pieter Schotsman, Schermerhorn. Afgebeeld staan het rechthuisje en de Grote Kerk. Het bestuur wenst alle lezers een gezellig Kerstfeest en een gelukkig 2005. Dick Mantel, secr. 161

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 5