Nieuwe aanwinsten Op zaterdag 30 oktober was er de eerste museumnacht in De Rijp. In het museum is pastoor Berkhout geïnterviewd door Rien Floris en speelde de steelband Nos Dos. Ruim 300 bezoekers kwamen er voor naar ons museum Gelet op de reacties van de bezoekers van de museumnacht een geslaagd evenement. Op de jaarlijkse vrijwilligersmiddag en -avond zal 's middags een bezoek worden gebracht aan het molenmuseum en de oliemolen Het Pink in Koog aan de Zaan. 's Avonds biedt het bestuur de vrijwilligers een maaltijd aar Samen kijken wij dan terug op het museumjaar en bespreken wij de plannen voor het komende seizoen. Van december tot en met februari is er weer een nieuwe tijdelijke ten toonstelling in het museum. Aan alle leden van de Club van Honderd is ge vraagd om een object uit eigen bezit beschikbaar te stellen wat ongetwijfeld een fraaie expositie zal opleveren. Verder is het assortiment van de museum-winkel uitgebreid met, betaal bare, keramiek van Jaap de Boer. Hiermee heeft u, met de boeken en all 3 andere artikelen, een uitgebreide keuze aan bijzondere cadeaus voor de kc - mende feestdagen. Voldoende aanleiding dus om ons museum ook in deze winter te bezoe - ken. Ik ontmoet u daar graag Aldert Pilke De Oudheidkundig Vereniging 'Het Schermereiland' heeft het museum een aantal dozen met gebruiksaardewerk, tegels, pijpenkoppen en een aantal textielobjecten geschonken. Mevrouw T.I. Oostland-van der Schaaf uit Steenderen heeft een kopie van het octrooi van de 'waterconste' uit 1605 op naam van Jan Adriaansz [Leeghwater] c.s. aan het mu seum geschonken. Deze hangt inmiddels bij de Leeghwater-opstelling op de le verdieping van het museum. Een ijspan en een vatensleutel is een schenking van de heer M. Ent uit De Rijp. De ijspan werd vroeger gebruikt om brokken ijs uit een 'brandwak' te scheppen. 194 Museu Mietin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 38