Wat vindt u in dit nummer? Wat staat u hierna te wachten? Nog een oproep In dit nummer een lang verhaal geschreven door 'een hengelaar uit De Rijp'. Jan Eggers heeft veel moeite en tijd geïnvesteerd om zijn herinneringen op papier te zetten. Daarvoor onze grote dank! Verder een artikel van Margreet Hoek over de rechthuisjes in Grootscher mer. En tenslotte heuglijk nieuws. Van het Mijzenkerkje staat geen steen meer overeind, maar zijn plaats in de historie is nu verankerd: het is weer officieel een bedevaartplaats. Wat dat betekent en met welke plaatsen de Mijzen deze eer deelt staat in dit nummer beschreven. Allereerst natuurlijk de najaarsexcursie op zaterdag 25 september, waar voor zich nu 63 personen hebben aangemeld. De bus is vol, er is zelfs een kleine wachtlijst ontstaan. U krijgt verder bericht. In de volgende Chronyke komt een artikel over het beeld van Leeghwater in de loop der tijden en over de Fanfare in Grootschermer. In nr. 1 2005 komt, in het kader van de week van de Vermaning van Noordeinde (8-15 mei 2005), een artikel van de u wel bekende Prof. Blaauw. En verder is alles wat u ons toestuurt van harte welkom. Schroomt u niet!!! Heeft u zin om u te verdiepen in de geschiedenis van West- of Oost Graftdijk, van Stompetoren, van Oterleek of van Driehuizen meldt u zich dar aan bij de secretaris of de voorzitter. Wij willen graag in die plaatsen 'werkgroepjes' organiseren die zich met die geschiedenis bezig houden, daar over gegevens bij elkaar zoeken, eventueel uitmondend in een publicatie voor de Chronyke. Het bestuur wil graag functioneren als 'begeleider', uit gaande van de ervaring die we hebben opgedaan bij de werkgroep Schermer hom. Overbodig te vermelden dat ook geïnteresseerden voor Graft, De Rijp Grootschermer en Schermerhorn van harte welkom zijn. Dick Mantel, secr 104

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 4