Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, Het ligt al weer enige tijd achter ons, maar op woensdag 21 april is ons nieuwe museum geopend. Zo'n 200 - 250 genodigden hebben deze bij enkomst in de Grote Kerk van De Rijp bijgewoond. In een bijzonder programma met een aantal toespraken en een feestrede loor de heer Bijleveld, directeur van het Nederlands Scheepvaart Museum en id van het Comité van Aanbeveling, was aan de heer Borghouts, Commissa- is der Koningin in Noord-Holland, gevraagd om ons museum te openen oor middel van het blazen op een scheepshoorn. Spontaan besloot hij deze openingsceremonie samen met Loes Woudt te errichten, omdat een nieuw museum alleen met samenwerken tot stand kan omen en een openingsceremonie dit element ook dient te bevatten. In het museum was het daarna gezellig druk. Mede door de uitstekende atering verzorgd door Cor en Dennis Blokdijk en de fantastische hulp van ele vrijwilligers kunnen wij terugzien op een geslaagde opening. Tevreden zijn wij ook over het aantal bezoekers dat de weg naar ons museum weet te vinden. Onze tijdelijke tentoonstellingen zijn hier ongetwijfeld debet aan. De eer ste tentoonstelling, 'De Hoogste Tijd' was gewijd aan torenuurwerken door de eeuwen heen. De vondst en restauratie van het oude, uit 1648 stammen de, torenuurwerk van Oost-Graftdijk was een goede aanleiding voor deze tentoonstelling. Het uurwerk wordt permanent tentoongesteld in het museum. Nu is er de tentoonstelling gewijd aan Cornelis de Jong, architect in Noord-Holland, zijn leven en werk. Tegelijkertijd is het boek "Cornelis de Jong, architectuur als ambacht" verschenen. 141

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 41