het wapen van Holland en dat van Zeeland en Salomo's recht. Beter is er voor een rechthuis niet te vinden. Ook het jaarcijfer 1632 is goed. Tegels voor de schouw in de toekomstige burgemeesterskamer, behoren de bij de haardplaat zijn er, 18e eeuws, blauw en paars. Voor de schouw in de raadzaal bij de haardplaat moeten 17e eeuwse tegels komen, driekleuren, blauw-geel-groen op witte ondergrond. In de toekomstige burgemeesterskamer moet een 18e eeuwse stookplaats komen, platte pilasters van hout of van tegels. Verder een vuurplaat en een vuurkorf, stookgereedschap en turfmand. In het portaal van het raadhuis zal een parketvloer komen, geschilderde vurenhouten wanden met eikenhout en triplex platen te betimmeren en de binnenmuur van de pleisterlaag ontdoen. In september 1937 weet het gemeentebestuur hoeveel subsidie er zal komen. Het Rijk stelt f. 3000,- beschikbaar, de provincie ten hoogste f. 1125,-. B. en W. stellen voor ten laste van de gemeente een krediet van ten hoogste f. 3375,- te verlenen. Voor de inrichting van het raadhuis doet de burgemeester een oproep aan zijn inwoners. "Gaarne zouden wij de oude gebouwtjes zoveel mogelijk in richten overeenkomstig de stijl uit de tijd waarin zij zijn gebouwd. Door schenking hebben we reeds enkele antieke voorwerpen gekregen, doch nog niet genoeg om het een behoorlijk aanzien te geven. Mogen wij, indien u bedoelde voorwerpen in uw bezit heeft een beroep op u doen en wilt u daar- /an iets ten behoeve van het huis der gemeente afstaan? Wij denken hier aan voorwerpen voor aankleding van de schouwen en muren, n.1. oude blauwe of innen borden, vazen, koperen gebruiksvoorwerpen, oude lantaarns enz. lke gift, hoe gering ook, zal op prijs worden gesteld en er toe meewerken )m het prachtige gebouwtje een waardig aanzien te geven". Uit de bevolking was inmiddels een comité gevormd, bestaande uit M. Slooten-Smit, N. Schermer-Nat, D. Krul-Kriek en L. Stekelbos-Wiedijk om le gemeente een blijvend aandenken te schenken. Gedacht werd aan gebrandschilderde glaasjes, welke in de bovenruiten van de Raadzaal kunnen worden aangebracht. Met daarop de wapens van de bannen Zuid-en Noord schermer, een molen uit de gemeente, een oude boerderij enz. Een bijdrage niervoor wordt zeer op prijs gesteld. Berichtgeving. In de Alkmaarse Courant van 15 mei 1939 doet de heer J. Hoogstraten uit de Rijp verslag van het gerestaureerde Raadhuis. Hij schrijft: De burgerij, dankbaar met de sierlijke aanwinst, bracht uit smalle beurzen een bedrag bijeen, waarvoor de glasschilder Bogtman te Haarlem een achttal prachtige 133

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 33