Architect Kok heeft geen bezwaar als deze aannemer de werkzaamheden zal uitvoeren. De geldelijke stand van zaken wordt dan: Aannemingssom volgens bestek f. 6577,- Electrisch lichtinstallatie, taxatie 150,- Architectshonorarium met werktekeningen en toezicht 650,- Reserve voor algemene onkosten en onvoorziene posten 123,- Totaal f. 7500,- Artikel 3 uit het bestek gaat over de afbraak. 'In het bestaande raadhuis moeten weggebroken worden alle onderdelen die nodig zijn om te geraken tot de nieuwe toestand. Dit betreft raam-en deurkozijnen in de gevels zoals blijkt bij vergelijking van de bestaande en nieuwe toestand. Verder betimmeringen binnenshuis tegen muren, tegen de rap, tussenwanden, kasten en dergelijke als ook een schoorsteen achter de aoordgevel. Het rechthuisje van Noordschermer moet geheel worden afgebroken. Dit moet met zorg geschieden opdat geen onderdelen verloren gaan. De dakpan- ren moeten afgenomen worden en daaruit de bruikbaren uitgezocht. De routen onderdelen moeten gemerkt worden opdat zij in dezelfde volgorde veer toegepast kunnen worden. De bakstenen moeten voorzichtig losgeno men worden, schoongebikt en uitgezocht, waarbij de roet bevattende stenen srzijde gelegd moeten worden. De natuurstenen onderdelen moeten ge merkt worden opdat zij op de juiste plaats weer toegepast kunnen worden. )e stenen vloer moet opgenomen worden en de bruikbare plavuizen en an- ere onderdelen schoongebikt. De afbraak moet vervoerd worden naar de bouwplaats. De overblijvende uin en afval van hout moet worden vervoerd naar een plek aan de weg niet er van het Raadhuis. De aannemer doet voor zich, zijn onderaannemers en werklieden afstand an het eigendomsrecht bedoeld in art. 642 van het B.W. inzake het vinden an voorwerpen van geschiedkundige- of kunstwaarde met dien verstande at de gehele eigendom aan de gemeente Zuid- en Noordschermer komt. Het rechthuisje moet afgebroken worden tot iets boven het omliggende terrein, zodat zichtbaar blijft waar het gebouwtje gestaan heeft'. De gemeente benadert deskundigen voor informatie betreffende de inrich- üng van het Raadhuis. De haardplaat is volgens de heer G. Broeze uit Edam heel goed geschikt. Voorstellende de Hollandse Leeuw in de Hollandse Tuin, 131

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 31