Een Hengelaar vertelt.. Bovenstaande titel is niet nieuw, immers in 1950 kwam er een hengel- sportboek met dezelfde titel uit, geschreven door Bernard Verduin. Maar waarom dan toch deze titel gekozen? Heel eenvoudig, omdat de visclub in Graft-De Rijp de naam "De Hengelaar" draagt, ondergetekende daar al ruim 45 jaar lid van is en als lid, dus als "Hengelaar", het een en ander wil vertellen over deze vereniging die op 24 mei 1911 is opgericht. Maar voordat ik dat ga doen, wil ik eerst nog even iets over mezelf vertel len en wat de aanleiding tot dit artikel is. Jan Eggers is op 1 juli 1943 op Graft geboren en wel in het huisje dat tegenover de BP benzinepomp stond en waar als ik het goed heb, Ep Beumer als laatste gewoond heeft. In 1953 ver huisde de familie Eggers naar de Rechtestraat 75 en nadat ik getrouwd was, woonde ik nog 1,5 jaar op de Heikeshof om vervolgens in 1971 vanwege mijn werk in Enkhuizen naar Bovenkarspel te verhuizen waar ik nu al weer bijna 33 jaar woon. Ik kan mezelf dus zowel oud-Grafter als oud-Rijper noemen en volg van 40 km afstand nog altijd met interesse de gebeurtenissen in de Ei- iandspolder waar ik vissend en eierenzoekend mijn jeugd met heel veel ple zier heb doorgebracht. Van mijn broer Peter kreeg ik enkele jaren geleden een aantal oude num mers van deze Nieuwe Chronyke te lezen en dan komen weer veel herkenba re zaken uit mijn jeugd naar boven. Heeft Peter als vrije tijd consumerende hobby het zoeken met de metaal detector naar spullen uit het verleden, mijn grootste hobby is sinds mijn 4e jaar het vissen. Ik kan wel stellen dat het een uit de hand gelopen hobby is want de laatste 20 jaar verdien ik mijn dagelijkse brood als free lance hengel sportjournalist voor 15 hengelsportbladen over de gehele wereld, als hoofd redacteur van een Belgisch-Nederlands visblad en als adviseur van de grootste internationale hengelsportfirma's. Ik schrijf dus veel artikelen en toen Peter me eens een artikel over zijn graafwerk in de polder in deze periodiek liet lezen, schijn ik gezegd te hebben dat er over de visclub in De Rijp ook wel een interessant verhaal te schrijven is. Verschillende keren heeft hij me toen gevraagd of ik "mijn memoires" al op papier gezet had? Hoe meer ik er over nadacht, hoe meer ik tot de conclusie kwam dat De Hengelaar toch wel een bijzondere vereniging was en ik er best wel een aantal interessante zaken van op papier kon zetten. Temeer omdat ik zo'n kleine 30 jaar geleden een aantal oude ledenlijsten en rekeningen van deze visclub van de ondergang in de oud-papierbak gered heb en daar nu de nodige informatie kan uithalen. Ik hoop dat deze gegevens in combinatie met de vele goede persoonlijke herinneringen aan de tijd dat ik zelf als clublid 111

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 11