Raadhuisberichten Het nieuwe museum Index op auteurs van de Chronyke Zorg voor ons cultureel erfgoed Lezing van Herman Kaptein Algemene Ledenvergadering Rijp' in de 654 water erhorn. te am" an het nhuis' jaar, gaarne taris. seum id. wjn. nder i de n Deze Chronyke, nummer 1 2004, is grotendeels gewijd aan het nieuwe museum. Het bestuur van de OHV wenst het bestuur van het museum en alle vrijwilligers heel veel succes! Dankzij een gigantische inzet van iedereen is een prachtig museum tot stand gekomen dat een (of liever nog vele) bezoek (en) meer dan waard is. Gefeliciteerd! Jan Kaptein heeft een heel toegankelijk overzicht van alle artikelen uit de Chronyke gemaakt tot en met jaargang 19 (2002). Hij heeft dat gerangschikt op auteur. Als u belangstelling heeft kunt u het inzien (even bellen) of een exemplaar op papier aanvragen. Het bestuur heeft een brief gestuurd naar alle dorpsraden van de gemeen ten Graft-De Rijp en Schermer, naar de stichting Schermerland, de stichting Schermer Molens en de stichting Vrienden van de Stolp met het verzoek ons in te seinen als er sprake is van bedreiging van ons cultureel erfgoed (van de cultuurhistorische waarden van ons gebied, van de dorpsgezichten in onze dorpen of van het landschappelijk karakter van de polders). Bekeken kan dan worden of er gemeenschappelijk 'actie' ondernomen kan worden. Een zelfde verzoek willen we bij deze doen aan onze leden! Zoals u al weet vindt de lezing plaats op dinsdag 16 maart om 20.00 uur in de dorpskerk van Grootschermer met als titel 'Van hoog water tot Leegh- water; Ontginning en inpoldering in het hart van Noord-Holland' (leden gra tis, niet-leden drie euro). Elders in dit nummer vindt u een stukje van Her man Kaptein over de inhoud. Kom, het is de moeite meer dan waard! De Algemene Ledenvergadering vindt, zoals al vermeld in de vorige Chro nyke, plaats op dinsdag 27 april 2004 om 20.00 uur in het Rijper Huis in de

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 3