Achteraf gezien opl< Achteraf gezien hadden we als museumbestuur wel een sterk 1 projectvoorstel maar hebben we ook veel geluk gehad. Het projectvoorstel Maj was sterk omdat we een beleidsplan met goede argumenten hadden om naar Thu een ruimer gebouw te verhuizen. Maar we hadden ook een goed toei functionerend museum met een continue stroom van tentoonstellingen en alle een complete inventarisatie van de objecten. We waren niet voor niets een toer van de eerste kleine musea die in aanmerking kwamen voor de officiële hert museumregistratie. De Maar we hadden ook geluk. Om te beginnen hadden we de economische met voorspoed van die dagen mee, inclusief een goedgevulde FINH-pot. Een n°g project als het onze zou vandaag veel moeilijker te realiseren zijn. Daarnaast hng was er het beleid van de provincie om de groene long van Noord-Holland ve™ open te houden en het cultuur-historisch toerisme in dat gebied te stimule- V001 ren. Ook hadden wij in de heer Neef een gedeputeerde die ons project een doei warm hart toedroeg. gem Daarnaast kwam het bijzonder gelukkig uit dat de Fulford Foundation had het besloten om Museum In 't Houten Huis financieel te ondersteunen. De De c Fulford Foundation wilde vier kleine Nederlandse musea gaan steunen en Thui had daartoe advies gevraagd aan het Landelijk Contact van worc Museumconsulenten. Per provincie werden door de museumconsulenten zijn- twee kleine musea geselecteerd. Op voorstel van Rik Doornberg, D museumconsulent Zaanstreek-Waterland, werd toen ook Museum In 't met Houten Huis voorgedragen. Het besluit van de Fulford Foundation had niet uitzi< op een beter tijdstip kunnen komen. 2001 Het verloren jaar Na de euforie van 2000, toen de financiering helemaal rond was gekomen, werd 2001 een teleurstellend jaar. Zeker, er werd door de Inrichtings- en de Bouwcommisie verder gegaan met het uitwerken van het inrichtingsplan en het voorbereiden van de bouw, maar er trad stagnatie op doordat Thuiszorg, eigenaar en gebruiker van het pand Tuingracht 13, weinig constructief op zoek ging naar een andere huisvesting. In de loop van 2001 zouden diverse Abm subsidietoezeggingen eindigen en in enkele gevallen moesten we echt moeite v.l.n doen om uitstel te krijgen. De gemeente was op ons verzoek al zover gegaan, iverbt dat zij Thuiszorg de garantie van een onderkomen gaf voor het geval de tesej renovatie van de Mieuwijdt zou worden afgeblazen. Maar er was bij Thuiszorg geen beweging in te krijgen. Gedeputeerde Neef, die via onze Haafce kwartaalverslagen van deze zorgelijke ontwikkeling op de hoogte was, heeft Den Engt toen in een persoonlijk telefoongesprek bij de directie van Thuiszorg op een 36 Museum ®uhetin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 36