Bronnen: Regionaal Archief Alkmaar, Gemeente archief Schermerhorn Foto's: p. Schotsman I -/m. Dat is emster aan n beperken komt voor esproken, gevraagd voorzitter de onder- esloten om vergadering ning van de september voorzitter ie grootste en dat de \ag worden 4 jaar pra- zijn D. van rsjes werk er heeft het en van aan- n. ap met een ctie rust op Bij de betonmolen: Jacob Schotsman, Pieter Schotsman sr. Op de in aanbouw zijnde brug: Pieter Schotsman sr., Simon de Vries, Marie Schotsman, Pieter Schotsman jr. Dan 17 maart 1950 is het zover. De officiële opening van de brug. Op vrij dagmiddag om half drie was de ontvangst van de heren wethouders, leden van de raad, de gemeentesecretaris en de genodigden onder wie dijkgraaf en heemraden van het waterschap de Beemster en de ingenieurs van de Provin ciale Waterstaat, de heren Vink en Stelling, de aannemers, architecten en opzichters. Te voet ging het gezelschap naar de nieuwe brug. De echtgenote van de burgemeester, mevrouw K. Driessen -Bakker, verrichtte de opening door het doorknippen van het oranje lint, waarna allen de brug overwandelden. In een korte toespraak feliciteerde burgemeester W.J. Driessen de gemeente Scher- merhorn met de totstandkoming van deze brug, die het dorp met de Beem- sterpolder verbindt. Na deze plechtigheid begaf het gezelschap zich naar café Treiture. Hier werd ook nog door enkele mensen gesproken en bedankte de burgemeester allen die aan de bouw van de brug hebben bijgedragen. En nu, na al die jaren weer aan vervanging toe. De werkzaamheden zijn inmiddels begonnen en er is een noodbrug voor fietsers en voetgangers. Als alles volgens schema verloopt zal de nieuwe brug in juli gereed zijn. P. Schotsman M. Hoek 13

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2004 | | pagina 13