De knipseldienst leeft voort Twee nieuwe aanwinsten in onze bibliotheek Voor onze (kleine) bibliotheek hebben we twee nieuwe boeken aangeschaft: Douwe Bartstra: Gasbronnen in Noord-Holland van 1895 tot heden Tanja Schermerhorn en Noor Ney: Thuis in Driehuizen (een gewoon dorp, een verhaal apart) Mocht u ze willen inzien, ze staan in het Raadhuis in Graft (op dinsdag ochtend zijn onze archiefwerkers aanwezig) Dick Mantel, secr. De notulen van de Oudheidkundige Vereniging (OHV) vermelden in 1977, 29 november: Knipseldienst wordt ingesteld. 1978, 11 april: Bestuursvergadering ten huize van M.C. Verkerk. Besproken wordt het instellen van "secties", voor bouwkundige documentatie, foto documentatie, geluidsdocumentatie, stambomen, cartografie, agrarische do cumentatie, archeologische werkgroep. 1979, 18 april: C. Mol sceptisch over de werkgroepen. "Na aanvankelijk enthousiasme sterven ze snel en geruisloos". 1979, 6 juni: Knipseldienst bestaat uit Hans Geusebroek, Siem Zomerdijk, Nico Tromp en Piet Bommer. Met deze summiere weergave van mededelingen en besluiten in de be stuursvergaderingen lijkt het erop alsof de knipseldienst een uitzondering vormt op de verzuchting van voorzitter Cees Mol op 18 april 1979. Ten onrechte, want aan het eind van hetzelfde jaar bleek de knipseldienst nog alleen te bestaan uit Hans Geusebroek. Maar...hij hield wel vol. Totdat hij De Rijp metterwoon ging verlaten. Tot dan toe heeft hij regelmatig zijn eigen krant en de kranten in de open bare bibliotheek ontdaan van alles wat er aan nieuws en artikelen uit en over Graft-De Rijp, alsmede over inwoners, werd gepubliceerd. Het werd een "wilde" verzameling, zoals hij het zelf noemde, want het ontbrak hem aan tijd om al die knipsels (dozen vol!) te rubriceren. Daartoe ontfermde zich in het Grafter raadhuis toch een werkgroepje over deze papierberg, onder leiding van Cees Regensburg, die als voorzitter Cees Mol was opgevolgd. Hij bleef dat ook doen tijdens de voorzitterschappen van Cor Kramer en Cees Eyking Ondergetekende zorgde voor het uitknipwerk, nadat Geusebroek was ver trokken naar Amsterdam-Zuidoost. Onderwijl verdween de knipselberg van lieverlee in daarvoor bestemde mappen, gesorteerd naar onderwerp volgens 105

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 5