strantse Broederschap, waartoe deze kerk behoort, viert het 200-jarig bestaan op 28, 29 en 30 november. Mocht u dit festival (gedeeltelijk) willen bijwonen dan kunt u bij de secretaris van de oudheidkundige vereniging informatie krijgen. Aan de geschiedenis van het orgel zal in de volgende Chronyke uitgebreid aandacht worden besteed. De medewerker van Cees de Gooyer Dankzij intensief historisch onderzoek hebben we kun nen achterhalen wie de medewerker van Cees de Gooyer is op de foto van de grafzerk in de vorige Chronyke. De persoon rechts op de grafzerk is Diederik Aten. De nieuwe naam van de vereniging en de inhoud van de Chronyke De nieuwe statuten zijn eind augustus bij de notaris 'gepasseerd', waar door onze nieuwe naam officieel geldig geworden is. Het gewenningsproces is in volle gang, de meeste post komt al binnen op de nieuwe naam. Voor het bestuur betekent een en ander absoluut niet een verminderde aandacht voor Graft- De Rijp, maar we proberen wel, onder andere door artikelen in de Chronyke, meer aandacht aan de rest van het Schermereiland te besteden. In deze Chronyke komt dat tot uiting in een artikel over de kerk in Grootscher mer en een sfeerverhaal over de Mijzenpolder in de veertiger/ vijftiger jaren van de vorige eeuw, geschreven door Piet Commandeur. In de volgende Chronyke volgt een stuk over de geschiedenis van een agrariër op het Schermereiland van de hand van Wim Schermerhorn. Verder komt er volgend jaar een speciale uitgave over de Schermerhorner 'wonderdokter' Wessel van der Lee uit. Bijdragen van leden zijn heel welkom. Deze keer onze dank voor Piet Commandeur, Fred Hoek, Cor Booy en Diederik Aten. Nieuwe penningmeester Tot onze grote spijt heeft Willemien van Brakel, na vijf jaar lang het penningmeesterschap op een goede en trouwe manier te hebben vervuld, besloten ermee te stoppen. Voelt iemand van u ervoor om haar werk over te nemen?? Als u belangstelling heeft of als u informatie wil, neem dan contact op met één van de bestuursleden. Willemien stopt uiterlijk op de datum van de eerstvolgende Algemene Ledenvergadering volgend jaar, maar zou het heel plezierig vinden als haar werk zo spoedig mogelijk wordt overgenomen. Ook voor het inwerken is het belangrijk dat u zich, als u er iets voor voelt, zo snel mogelijk aanmeldt. 104

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 4