in van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, •tr Donderdag 31 juli was de laatste dag dat het museum aan het Jan Boonplein open was. Op 17 juni 1960, nu ruim 43 jaar geleden werd het pand als museum in gebruik genomen. In het boekje RIJPER MUSEUM "IN 'T HOUTEN HUIS", beeld van de welvaart door haring- en walvisvaart, geschreven door de heer J.Th.M. Pielage, wordt aangegeven dat de bovenverdieping van het Gemeene Wees- en armenhuis aan de Tuingracht, die door het museum tot dan toe werd gebruikt, niet meer voldeed. Over het houten huis aan het Jan Boonplein - een van de oudste panden van De Rijp - is men zeer enthousiast. Het zal op tal van toeristen een aparte bekoring blijven uitoefenen. Een enthousiasme dat zeer terecht was, want aan het Jan Boonplein heeft het museum in de periode van ruim 43 jaar haar collectie verder kunnen uitbouwen, zijn er prachtige exposities gehouden en hebben heel veel mensen het museum met een bezoek vereerd. De laatste jaren is ons enthousiasme over het pand bijgesteld en - enigszins curieus - zijn wij nu weer enthousiast over het pand van het Gemeene Wees- en armenhuis aan de Tuingracht. De sfeer en bekoring van het Jan Boonplein zie ik al terug aan 'de Tuingracht en onze collectie kunnen wij weer adequaat beheren en tentoonstellen. Waarbij wij onze bezoekers door de vele faciliteiten in het nieuwe pand, weer als echte gasten kunnen ontvangen. Zo kunnen wij ook het museum blijven waar een ieder zijn historisch belangrijke voorwerpen aan kan toe vertrouwen. Het nieuwe museum zal binnenkort bouwkundig zijn opgeleverd. Het erf kan dan worden ingericht en ook betekent dit dat de verdere museale inrichting kan plaatsvinden. Het plaatsen van vitrines, de balie, het inrichten van de museum-winkel en ga zo maar door. Er moet nog heel veel gebeuren. 140 Museum Bulletin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 40