1 Raadhuisberichten 'oort I 21 juni 2003. J idere niet. jzen in de ;polder van r, van bouw n aan de it jaar, gaarne t1 ie secretaris. onder in de en Jubileum De zomeravondwandeling was een succes. Elders in dit nummer vindt u een verslag van Fred Hoek. De deelnemers aan de excursie naar het Agrarisch Museum Westerhem hebben genoten van de authentieke stolp waarin het museum gehuisvest is, de schitterende collectie van het museum en vooral van het uiterst deskundi ge commentaar van de rondleider, de heer De Waal. Bij de vaarexcursie op 13 augustus waren de weergoden ons gunstig ge stemd: minder warm en toch lekker zonnig en droog. Door de grote belang stelling hadden we een derde vaart in moeten lassen. Pieter Schotsman zorgde door zijn vaarcapaciteiten en door zijn grote kennis van het gebied voor een prachtige tocht. Aan de vaart ging een bezoek aan de Grote Kerk vooraf waarbij Truus Rus heel deskundig rondleidde en waarbij Jaap Los voor de ontvangst met koffie en thee zorgde. Het Kleinste Huisje gaf, zoals altijd, weer reden tot verbaasd commentaar over de behuizing in vroeger ja ren voor grote gezinnen. Resteert de najaarsexcursie in september waarvoor zich zoals gebruike lijk, veel gegadigden hebben aangemeld. Rectificatie In het historisch overzicht van de vereniging in de vorige Chronyke is in 'een greep in telegramstijl uit de notulen' een fout geslopen. De vermelding: '1988- 7 april. Bericht van overlijden van ons lid van verdienste G. de Jong' is onjuist. Zoals Mevr. Woestenburg- de Jong ons schreef is de heer De Jong op 24 juli 1988 overleden. Onze excuses voor deze vergissing. Festival ter gelegenheid van het 200- jarig bestaan van het Strumphlerorgel oorspronkelijk uit de Doopsgezinde Kerk in De Rijp In 1803 bouwde Johannes Strumphler in opdracht van de Doopsgezinde Gemeente De Rijp een orgel. Na het afbreken van de oude Vermaning kwam het orgel terecht in de Geertekerk in Utrecht. De gemeente van de Remon- 103

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 3