Van Straaten diende Maartje Woestenburg, die de boodschappen aan Van Baarsen doorgaf. Die berichten waren zo afgesproken dat alleen de verzen der en de persoon voor wie ze uiteindelijk bedoeld waren, wisten wat er mee bedoeld werd. Als men bijvoorbeeld hoorde 'Frank is thuisgekomen', dan wist de KP dat er weer een nieuwe lading wapens in de Beemster was gedropt. In heel Nederland was maar een beperkt aantal afwerpterreinen. Volgens Kees Huijsman waren er in Noord-Holland een stuk of drie: een op Wieringen en een paar in de Beemster, onder meer bij de Jisperweg hoek Vrouwenweg2. Jo Bommer vult dit aan met afwerpterreinen bij Wognum en Edam. Op die terreinen werden de wapens voor de illegaliteit gedropt. Als gebaar naar de genen die de wapens ophaalden en verborgen, deden de geallieerden er ook vaak sigaretten bij. Op Kees z'n medaillekastje staat nog een knalrood blikje Craven A Cigarettes (Afb. 2). Die waren natuurlijk veel beter dan de surrogaat sigaretten uit die tijd maar ze konden alleen in het geniep gerookt worden, bijvoorbeeld in de Rijper R.K. pastorie: anders zou je je direct verraden. De gedropte wapens werden op verschillende plaatsen in de Beemster be waard. Op oudejaarsavond 1944 pakte de Sicherheitsdienst (SD) uit Alkmaar Jos Ruyter van KP Beemster op. Jos wist waar de wapens verborgen waren. Er 2 - Twee keer gedropte sigaretten: de Craven A kwam mee met wapens, de Wilhelmina-sigaretten werden gedropt rond haar verjaardag op 31 augustus 1941.

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 6