D: Boekbespreking Oproep voorwerpen voor nieuwe leskisten i Voor de leskist Arm en Rijk zoekt het museum nog naar de volgende voorwerpen: - een laat 19de, begin 20de eeuws koperen olielampje, - een replica van een majolica bord, - een replica van een 17de eeuws open model zoutvat van tin - een tondeldoosje Voor meer informatie kunt u bellen naar Jenny Mulder in het museum, telefoon 0299 671286. kersa kwan zijn h neng< Dc vorde Afgel< gevoe schee Vc inricf vernii De Beerput als Bron De bibliotheek van het museum is kortgeleden aangevuld met het boekje De Beerput als Bron. Het boekje is een publicatie over het archeologisch bo demarchief in de gemeente Alkmaar. Al jarenlang verricht de gemeentelijke afdeling Monumentenzorg en Archeologie doelgericht onderzoek. En voegt zo telkens weer nieuwe bladzijden toe aan de rijke historie van Alkmaar. Een bijzon dere onderdeel van de archeologie is het zogeheten 'beerput-onderzoek'. Het is een vreemd idee, maar vroeger werd huisafval 'gewoon' in het toilet geworpen. Dit toilet stond destijds vaak achter in de tuin. On der de toilet was een ondergronds reser voir gemetseld, een beerput. De archeologen konden aan de hand van dit huisraad een kijkje nemen in het dagelijkse leven van vroeger. Graft, De Rijp en de overige dorpen van het Scher mereiland kennen zulke beerputten niet, maar de vondsten alhier vertonen veel overeenkomsten met de in Alkmaar ge vonden voorwerpen. Door de heldere schrijfwijze en de mooie illustraties is het boekje de moeite van het lezen zeker waard. DE BEERPUT ALS BRON Archeologische vondsten van het dagelijks leven in het oude Alkmaar -V" 40 Museum Bulletin

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 44