Bulletin van het Museum "In 't Houten Huis" Van de voorzitter, In het Chronyke van december stond een mooi fotoverslag van de nieuwbouw van ons nieuwe museum aan de Tuingracht. Daarna hebben wij al in twee verschillende periodes kunnen schaatsen, doch de vorst heeft de bouwactiviteiten niet opgehouden. De expositieloods en de galerij zijn bijna klaar. Dan inrichten en verhuizen. Wij gebruikten al geruime tijd het voorgebouw voor de opslag van verschillende materialen en ook is er één van onze depots in gevestigd. De voorwerpen uit dit depot gaan als eerste over naar het nieuwe depot in de kelder van de expositieloods. Daar staan de stellingen al gereed. Vervolgens kan dan de verbouw en restauratie van het voorgebouw starten. Voor de inrichting van het museum hebben wij ook veel voorwerpen nodig. Een aantal bruiklenen, maar de meeste komen uit onze eigen collectie. De schenking van de heer en mevrouw Borst, bestaande uit twee beschilderde deuren en een beschilderd wandstuk met een afbeelding van de walvisvaart zal ook in het nieuwe museum te zien zijn. De twee beschilderde deuren zullen een voorname plaats krijgen in de opstelling over "Arm en Rijk" en het walvisvaarttafereel bij het thema "Walvisvaart". Dat kan echter niet in de huidige toestand. Zij moeten hoognodig geconserveerd en gerestaureerd worden. Uit de rapportage van het Provinciaal Restauratie Atelier blijkt dat dit een omvangrijke en kostbare zaak is. Maar meer dan de moeite waard. Wij zijn al in gesprek met een sponsor voor deze restauratie, als u hiervoor nog ideeën heeft dan zijn die zeer welkom. Dat gaat ook op voor ons plan om De Rijp in de 1T eeuw te laten zien door middel van een uitgebreide maquette. Ook van deze extra wens is de financiering nog niet rond! Wij zijn opnieuw in gesprek met de Gemeente Schermer over een tweetal onderwerpen. Allereerst is het zo dat een aanzienlijk deel van het werkterrein 35

Een Nieuwe Chronyke van het Schermereiland - Graft-de Rijp en Schermer | 2003 | | pagina 39